Haberler

Sağlıklı Kentler’de nöbet değişimi

Font Boyutu

06 KASIM 2017

BASIN BÜLTENİ

SAĞLIKLI KENTLER’DE NÖBET DEĞİŞİMİ
- ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, İSTİFA EDEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN YERİNE TÜRKİYE SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ (TSKB) BAŞKANI SEÇİLDİ.
- TÜRKİYE SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ’NİN YENİ BAŞKANININ SEÇİLDİĞİ GENEL KURULDA KONUŞAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, BURSA’YI HER ALANDA ÇOK DAHA İLERİ NOKTALARA TAŞIMAK İÇİN HEYECANLA, GAYRETLE GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, istifa eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yerine Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği (TSKB) başkanı seçildi. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin yeni başkanının seçildiği genel kurulda konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’yı her alanda çok daha ileri noktalara taşımak için heyecanla, gayretle güzel işlere imza atacaklarını söyledi.

Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifasının ardından boşalan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı’na, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in adaylığı uygun bulunmuştu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Bursa Almira Otel’de gerçekleştirilen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Genel Kurulu’na katılarak, adaylığını açıkladı. Başkan Türel, birlik genel kurulunda kullanılan 91 oyun tamamını alarak Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı’na seçildi. Başkan Menderes Türel, öncelikle kendisini başkanlığına aday gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve genel kurul üyelerine teşekkür etti.

Tam destek sözü
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Sağlıklı Kentler Birliği’nin çalışmalarına hem şahsen hem de kurum olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi. Belediyeciliğin tek bir okulu olmadığını, belediyeciliğin tecrübe işi olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, “Bu noktada çok tecrübeli belediye başkanı abilerimiz, arkadaşlarımız var. Çok değerli meclis üyelerimiz var, şehirlerimizin çok güzel örnekleri var bu konuda. İnanıyorum ve ümit ediyorum ki bu tip birlikteliklerle, bir araya gelişlerle inşallah şehirlerimize bu ve benzeri güzel örnekleri yaşatmak, geliştirmek, ortaya çıkarmakta da önemli kazanımlar sağlarız. Bu vesileyle başta Menderes Türel başkanız olmak üzere görev alacak arkadaşlara başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Sağlıklı Kentler Birliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifasıyla boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığına öncelikle sayın genel başkanımız ve genel merkezimizin olurlarıyla daha sonra da meclisimizin tasdikiyle seçilmiş bulundum. Bu günden sonra inşallah ekibimizle, arkadaşlarımızla beraber Türkiye’nin dördüncü büyük kenti yeşil Bursa’yı, Osmanlı şehri Bursa’yı, tarih ve kültür şehri Bursa’yı, ekonomi ve sanayi şehri Bursa’yı çok daha ileri noktalara taşımak için heyecanla gayretle güzel işlere imza atacağız” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 06.11.2017 | Okunma sayısı:2635

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu