Haberler

RUMELİSİAD’DAN BAŞKAN ALTEPE’YE DESTEK SÖZÜ

Font Boyutu

30 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

RUMELİSİAD’DAN BAŞKAN ALTEPE’YE DESTEK SÖZÜ
- RUMELİSİAD YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’YE BALKANLAR İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARINA KATILMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, BALKANLAR’DA YAŞAYAN HALKIN TÜRKİYE’YE BÜYÜK ÖNEM VERDİĞİNİ SÖYLEYEREK, “TÜRKİYE’NİN GÜÇLENMESİ DOSTLARINI DA SEVİNDİRİYOR” DEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş ile bir araya gelerek, yeni dönemde de başarılı çalışmalarının devam edeceğine inandığını söyledi.

Rumelili Yönetici İşadamı ve Sanayicileri Derneği’nin (RUMELİSİAD) Yönetim Kurulu yeni Başkanı Şahap Aktaş ile Yönetim Kurulu Başkanvekili Ümit Okyay ve Yönetim Kurulu üyeleri Ömer Kumova, Yasemin Kabukoğlu, Emir Cemal Beşkardeş, Halim Bölükbaşı, Ersin Birnican, Serhat Aytı ve Metin Yaran, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi Gönül Dostları Sofrası’nda ziyaret etti.
Yeni görev sürecinde Rumelisiad yönetimine başarılar dileyen Başkan Altepe, Balkanlar’da yatırım yapmanın önemine değinerek, “Rumelisiad kurulduğundan beri çalışmalarınızı izliyoruz. Bundan sonra da çok daha güzel açılımların olacağını biliyorum. Bizler nerede olmamız gerekiyorsa orada oluyoruz. Asya ile Avrupa arasında tampon bölge olan Balkanlar da Bursa ile akraba. Balkanlar ile Bursa arasında tarihi ve güçlü bir bağ var” diyerek, bu bağın güçlendirilmesi konusunda Rumelisiad’a da çok iş düştüğünü ifade etti.

“Onlar için Türkiye çok önemli”
Balkanlar’da yaşayanların da Bursa’nın ve Türkiye’nin gelişmesinden dolayı mutluluk duyduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Onlar için Türkiye çok önemli. Arkalarında Türkiye’nin olduğunu düşünüyorlar. Balkanlar’daki insanlara ve tarihi eserlere sahip çıkmalıyız. Türkiye’nin gücü açısından önemli bir dönem bu dönem. Türkiye’de ne kadar istikrar olursa, orada da olacağını düşünüyorlar. Türkiye’nin güçlenmesi dostlarını da sevindiriyor, moral buluyorlar. Balkanlar’da yaşayanlar Türkiye ile kendilerini bir bütün görüyorlar” diye konuştu.
Başkan Altepe, Bursa’dan Balkanlar’a spor, eğitim ve kültürel faaliyetlerle ilgili desteğin her geçen gün arttığına işaret etti.

Destek sözü
Rumelisiad Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş da yeni projelerinden bahsettiği Başkan Altepe’ye çalışmalarında destek sözü vererek, “Bu dönemde Rumelisiad’ın çalışmalarıyla çıtayı biraz daha yukarı çekelim istiyoruz. Sadece kültürel değil, gerek Balkanlar ile iletişim gerekse yapılacak organizasyonlarla ilgili ilişkilerin geliştirilmesi adına işadamları olarak destek vermek istiyoruz” dedi.
Rumelisiad’ın esas amacına dikkat çeken Aktaş, sanayicileri organize edip Balkanlar’daki iş aleminde kapıları açmak, marka kent Bursa’yı Rumeli’de daha çok tanıtmak istediklerini vurguladı. Rumeli’deki ekonomik potansiyele işaret eden Aktaş, 500 milyar dolar ihracat hacmine bakıldığında 50 milyar dolar ticaret hacminin Balkanlar’da olduğuna vurgu yaptı.

Yelkencilerle buluştu
Başkan Altepe, daha sonra da Mudanya Yelken Kulübü Başkanı Taner Tümerdirim, İstanbul Yelken Kulübü Başkanı Seyhun Binzet ve Amiraller Kupası Yarışları Başhakemi Ahmet Atacan ile bir araya gelerek yelken sporu ve kulüplerin çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 30.06.2011 | Okunma sayısı:5481

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu