Haberler

Rize Bilim Merkezi´ne BTM’den destek

Font Boyutu

 12 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

RİZE BİLİM MERKEZİ´NE BTM’DEN DESTEK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN GELECEK NESİLLERİN BİLİMSEL ÇALIŞMALARA YÖNELİK İLGİSİNİ ARTTIRMAK AMACIYLA FAALİYETE GEÇİRDİĞİ BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ, ÇEVRE İLLERDE KURULACAK BİLİM MERKEZLERİNE ÖNDERLİK ETMEYE DEVAM EDİYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gelecek nesillerin bilimsel çalışmalara yönelik ilgisini arttırmak amacıyla faaliyete geçirdiği Bilim ve Teknoloji merkezi, çevre illerde kurulacak bilim merkezlerine önderlik etmeye devam ediyor.

Rize Belediyesi yetkilileri gelecek dönemde kurulması planlanan bilim merkezi öncesinde bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak için Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi´ni ziyaret etti. Rize Belediyesi´nden incelemeler yapmak üzere BTM´ye gelen heyet üç gün boyunca çeşitli çalışmalarda bulundu. BTM´yi, alanında öncü olmasından dolayı tercih ettiklerini belirten yetkililer, bilim merkezlerinin kurulum sürecinde BTM´nin desteğini rica ettiler.

Türkiye´nin gelişiminin 81 ilde açılacak bilim merkezleriyle birlikte ivme kazanacağına inanan BTM yetkilileri Rize´ye de destek verdi. Bursa ve Rize Belediyeleri arasında bilim merkezi kurulum ve işletme aşamasında bilgi ve tecrübe paylaşımına yönelik sağlanacak desteğin resmi prosedürleri için ilk adımlar atıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 12.09.2014 | Okunma sayısı:1656

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir