Haberler

RESSAMLARIN ÇEVRE DUYARLILIĞI

Font Boyutu

 6 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

RESSAMLARIN ÇEVRE DUYARLILIĞI
- BURSA KENT KONSEYİ RESSAMLAR ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ TARAFINDAN HAZIRLANAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNE ÖZEL RESİM SERGİSİ BURSALILARIN İZLENİMİNE SUNULDU.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Ressamlar Çalışma Grubu tarafından Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen çevre temalı resim sergisi Bursalı sanatseverlerden tam not aldı.

Tayyare Kültür Merkezi Sami Güler Resim Galerisi’nde açılan sergiye Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Muhsin Özlükurt, Bursa İl Çevre ve Orman Müdürü Vekili Dr. Talat Müftüoğlu, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, çalışma grubu üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı. Serginin açılışında konuşan Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Ressamlar Çalışma Grubu’nun Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren çalışma grupları içerisinde en dinamiklerinden biri olduğunu söyledi. Ressamlar Çalışma Grubu’nun özel günlere yönelik açtıkları sergiler ile Bursalıların büyük beğenisini topladığını söyleyen Keskin, açılan sergide 25 gönüllü ressamın 34 adet eserinin yer aldığını dile getirdi.

Çevreye karşı olan duyarlılıklarından dolayı Bursa Kent Konseyi Ressam Çalışma Grubu üyelerine teşekkür eden Bursa İl Çevre ve Orman Müdürü Vekili Dr. Talat Müftüoğlu, her yıl ‘Dünya Çevre Günü’ etkinlikleri kapsamında Bursa Kent Konseyi ile ortaklık gerçekleştirdiklerini söyledi. Bursa Kent Konseyi Ressamlar Çalışma Grubu Temsilcisi Ümran Topsakal ise eserlerinde çevrenin önemine dikkat çektiklerini, temiz ve sağlıklı bir gelecek için çevreye dikkat edilmesinin önemini vurgulamak istediklerini belirtti.

Sergide, Ümran Topsakal, Sema Balıkçıer, Zafer Özenbaş, Gülbinşah Çeliker, Veysel Çeliker, Zafer Yargıcı, Zübeyda Ataş, Perihan Berent, Ahmet Yaşar, Erol Cingil, Filiz Denlisöz, Ayşe Dolgun, Yüksel Barkut, Gülşen Tavşan, Sevda Alıcı, Sevcan Sözeri, Gülseren Özay, Türkan Uz, Nefise Gökalp, Gülhan Yüncü, Vahide Sezer, Meral Türker, Ramazan Alper, Ahmet Kuşoğulları ve Arzu Turan eserleri yer alıyor.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 06.06.2011 | Okunma sayısı:4981

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir