Haberler

RESSAMLARDAN ÇEVREYE DUYARLILIK ÇAĞRISI

Font Boyutu

 17 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

RESSAMLARDAN ÇEVREYE DUYARLILIK ÇAĞRISI
- BURSA KENT KONSEYİ RESSAMLAR ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ, ‘DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’ NEDENİYLE HAZIRLADIKLARI SERGİDE, ÇEVRENİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Ressamlar Çalışma Grubu tarafından Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim sergisi, Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde beğeniye sunuldu.

Bursa Kent Konseyi çatısı altında sanat çalışmalarını sürdüren 26 ressamın 33 eserinin yer aldığı sergi, sanatseverlerden tam not aldı. Serginin açılış kurdelesini İl Çevre ve Orman Müdürü Rahmi Bayrak, Büyükşehir Belediyesi Çevre Daire Başkanı Cengiz Akyol, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Tahsin Bulut ve Bursa Kent Konseyi Ressamlar Çalışma Grubu Temsilcisi Ümran Topsakal birlikte kesti. Eserlerinde çevrenin önemine dikkat çeken ressamlar, temiz ve sağlıklı bir gelecek için çevreye dikkat edilmesinin önemini vurguladı.

Ressamlardan kınama
Öte yandan serginin açılışında Filistin bayrağının renklerinden oluşan bir kurdele kestiklerini belirten Ümran Topsakal, Ressamlar Çalışma Grubu olarak İsrail’in son günlerde dünya barışına ve Türkiye’ye yönelik olumsuz eylemlerini kınadıklarını ifade etti.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.06.2010 | Okunma sayısı:5584

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir