Haberler

RAMAZAN'IN NEŞESİ BURSA'YI SARDI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan akşamlarına neşe katmak amacıyla düzenlenen ‘Temaşa-i Ramazan’ etkinlikleri, kentin dört bir yanında vatandaşlara eğlenceli anlar yaşatıyor.
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri, kent merkezinin yanı sıra merkez ilçelerde yaşayan vatandaşlarla da buluşuyor. Orta oyunlarından sema törenlerine ve konserlere uzanan kapsamlı bir etkinlik zincirinin beğeniye sunulduğu programın Gürsu durağında, Ramazan animasyonları ve Roman saz ekibi vatandaşlarla buluştu. Gürsu’da nefes kesen gösterilere imza atan animatörler, izleyicilerden tam not aldılar. Roman saz ekibinin konseriyle renklenen gecede Gürsulular, en güzel ve hareketli şarkılarda gönüllerince eğlendiler.

Gölge oyunundan tiyatroya...
Gürsu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinleri, huzurevi bahçesinde gerçekleştirilen programda, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ‘Leyla ile Mecnun’ adlı oyununu ilgiyle izlediler. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Karagöz Müzesi’nde de hayali Tayfun Özeren, ‘Salıncak’ oyununu, gölge oyunu meraklıları için oynattı. Küçük büyük herkesin kahkahalarla izlediği gölge oyunu, eski Ramazanların nostaljisini bugünde yaşattı.Temaşa-i Ramazan programı kapsamında sema töreni ile usta sanatçı Sinan Topçu’nun Tasavvuf Müziği konseri, 28 Ağustos Cuma günü (YARIN) saat 21.30’da Mudanya’da gerçekleştirilecektir.

Tarih: 27.08.2009 | Okunma sayısı:4813

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir