Haberler

Potada kardeşlik mücadelesi

Font Boyutu

 23 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

POTADA KARDEŞLİK MÜCADELESİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KARDEŞ KENTİ FİNLANDİYA’NIN OULU ŞEHRİNDEN GELEN HEYET, BURSALI VETERANLARLA BASKET MAÇINDA KARDEŞLİK İÇİN TER DÖKTÜ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ ŞAHİN BAŞOL SPOR KOMPLEKSİ’NDEKİ KARŞILAŞMANIN ARDINDAN DÜZENLENEN KOKTEYLDE KARDEŞLİK MESAJLARI VERİLDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş kenti Finlandiya’nın Oulu şehrinden gelen heyet, Bursalı veteranlarla basket maçında kardeşlik için ter döktü. Büyükşehir Belediyespor Kulübü Şahin Başol Spor Kompleksi’ndeki karşılaşmanın ardından düzenlenen kokteylde kardeşlik mesajları verildi.

Çeşitli temaslarda bulunmak için Bursa’ya gelen ve program kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi de ziyaret eden Finlandiya Büyükelçisi Nina Vaskunlahti, Oulu Belediyesi Meclis Başkanı Riikka Moilanen ve beraberindeki heyet akşam saatlerinde Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün Şahin Başol Spor Kompleksi’ni gezdi. Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık tarafından ağırlanan heyet, bünyesinde farklı bir çok spor branşını barındıran tesislere hayran kaldı. Gezinin ardından yapılan Veteranlar Basketbol Dostluk maçında ise Oulu heyeti ile Büyükşehir Belediyespor Basketbol antrenörleri karşı karşıya geldi. Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın da forma giydiği maçı, Büyükşehir ekibi 48-46 kazandı.

Keyifli geçen maçın ardından düzenlenen kokteyle Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık da katıldı. Kokteylde yapılan görüşmelerin temelini ise iki kent arasındaki ilişkilerin sportif, sosyal ve kültürel alanda da geliştirilmesi oluşturdu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.09.2014 | Okunma sayısı:1406

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir