Haberler

PLASTİK KAPAKLARDAN AKÜLÜ ARABAYA

Font Boyutu

2 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

PLASTİK KAPAKLARDAN AKÜLÜ ARABAYA

BURSA – Bursa Kent Konseyi tarafından başlatılan ‘Altın Kapak Sandalyeye’ projesi kapsamında BursaRay istasyonlarında toplanan plastik kapaklar, Bursa Kent Konseyi’ne teslim edildi.

Bursa’da yaşayan vatandaşlara konforlu ulaşım imkanı sunan BURULAŞ, sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkatleri çekiyor. Plastik kapakların geri dönüşümü ile alınacak akülü arabaları ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaştırmak amacıyla gerçekleştirilen projeye Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ da destek oldu. BursaRay istasyonlarına konulan altın kapak kutularında 400 kg’lık plastik kapak toplandı. Kapaklar, geri dönüşümün sağlanması için de Bursa Kent Konseyi’ne teslim edildi. BURULAŞ yetkilileri, bundan sonra da kapak toplamaya devam ederek hedeflenen 100 akülü arabanın alınmasına tam destek vereceklerini belirtti.

“Sosyal Projeleri önemsiyoruz”
BURULAŞ İşletme Müdürü Bülent Atak, “Sosyal projeleri önemsiyoruz. BursaRay istasyonlarında bulunan kapak kutuları, tüm vatandaşlarımızın atık kapaklarını değerlendirebilmeleri için uygun birer fırsattır. Bu konuda vatandaşlarımızın ve diğer çalışanlarımızın gereken hassasiyeti sürdüreceklerine inanıyorum” dedi.
2011 Ocak ayında başlayan ‘Altın Kapak Sandalyeye’ kampanyası, 2012 Ocak ayına kadar devam edecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 02.06.2011 | Okunma sayısı:4692

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir