Haberler

Plajlarda yaz bakımı

Font Boyutu

8 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

Plajlarda yaz bakımı
- Güzelyalı halk plajına kum takviyesi yapıldı.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı bir hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında yaz aylarında sahillerde temizlik ve bakım çalışmalarına devam ediliyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, 2017 yaz sezonu çalışmalarına yoğun şekilde devam ediyor. Halk plajlarının çoğunda özellikle poyraz rüzgarları sonucu oluşan dalga hareketleri ile kum kaybı yaşandığını belirten yetkililer, bu nedenle sezon öncesinde başlayan kum takviyesi çalışmalarına sezon boyunca devam edildiğini kaydetti.
Çalışmalara bu hafta Mudanya Güzelyalı Halk Plajı’nda devam edilirken, plaja 12 kamyon ince kum takviyesi yapıldı ve kumlar serildikten sonra kum eleme aracı ile elenerek plaj yeniden kullanıma hazır hale getirildi.
Halkın yoğun olarak kullandığı Güzelyalı halk plajında 2 adet giyinme kabini ve 2 adet duş ile çöp konteynerleri bulunuyor. Ayrıca, plajda her gün Sahil Hizmetleri Şube Müdürlüğü temizlik ekipleri tarafından da temizlik faaliyeti gerçekleştiriliyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.08.2017 | Okunma sayısı:1524

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir