Haberler

‘PİNTİ HAMİT’ İLE TİYATRO KEYFİ BAŞLIYOR

Font Boyutu

2 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

‘PİNTİ HAMİT’ İLE TİYATRO KEYFİ BAŞLIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU, YAZ TURNESİ KAPSAMINDA ‘PİNTİ HAMİT’ ADLI ORTAOYUNUNU VATANDAŞLARLA BULUŞTURUYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Her Yer Tiyatro, Her Yerde Tiyatro’ projesi kapsamında ‘Pinti Hamit’ adlı oyunla yaz turnesini başlatıyor. Sanatçılar, 3 Haziran Cuma günü (YARIN) saat 21.00’da Seferiışıklar’da vatandaşlarla buluşacak.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2010 – 2011 sanat sezonunu Keles’te Davut Zeki Akpınar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda oynanan Kuşbakışı oyunu ile noktaladı. Keles civarı köy okullarından gelen öğrenciler, oyunu ilgiyle izledi. Öte yandan Bursa’nın her köşesine tiyatro sanatını ulaştırmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Her Yer Tiyatro, Her Yerde Tiyatro’ projesi kapsamında yaz turnesine başlayacak olan Şehir Tiyatrosu, ‘Pinti Hamit’ adlı oyunu ilk olarak, 3 Haziran Cuma günü (YARIN) saat 21.00’da Seferiışıklar’da oynayacak.
Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Ertan Akman’ın, Teodor Kasap’ın aynı adlı uyarlamasından güncellediği ve yönettiği ‘Pinti Hamit’, yaşamında parayı tek amaç olarak gören ve bu yüzden de çevresine yabancılaşan Hamit Efendi’nin hikayesini anlatıyor.

Köy köy turne programı
3 Haziran Cuma – Seferiışıklar
8 Haziran Çarşamba – Gündoğdu
9 Haziran Perşembe – Akçalar
10 Haziran Cuma – Göynükbelen
15 Haziran Çarşamba – Armutköy
16 Haziran Perşembe - Erdoğan
21 Haziran Salı – Kayapa
22 Haziran Çarşamba – Güngören
23 Haziran Perşembe – Kozluören
24 Haziran Cuma – Büyükorhan
29 Haziran Çarşamba – Tahtalı
30 Haziran Perşembe – Selçukgazi
1 Temmuz Cuma – Harmancık


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 02.06.2011 | Okunma sayısı:5919

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir