Haberler

‘PİNTİ HAMİT’ BURSA’YI GEZİYOR

Font Boyutu

 11 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

‘PİNTİ HAMİT’ BURSA’YI GEZİYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU, YAZ TURNESİ KAPSAMINDA BURSA’NIN KÖYLERİNDE ‘PİNTİ HAMİT’ ADLI YENİ ORTAOYUNUNU SAHNELİYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Her Yer Tiyatro, Her Yerde Tiyatro’ projesi kapsamında yaz sezonu için hazırlanan ‘Pinti Hamit’ adlı oyunuyla sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

Bursa’nın her köşesine tiyatro sanatını ulaştırmak ve tiyatroyla tanışmamış insanlarla buluşmak amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, ilk oyun Çaybaşı Köyü’nde seyirciyle buluştu. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Ertan Akman’ın, Teodor Kasap’ın aynı adlı uyarlamasından güncellediği ve yönettiği ‘Pinti Hamit’, yaz turnesi kapsamında sahnelendiği Nilüferköy ve Kazıklı’da da büyük beğeni topladı. Yaşamında parayı tek amaç ve bütün insani değerlerden üstün gören, bu yüzden de çevresine yabancılaşan Hamit Efendi’nin hikayesinin anlatıldığı oyunda; Günay Y. Güney, M. Eren Topçak, Fatih Ateş, Nilgün Türksever Görgü, Murat Liman, Ebru Ergüç, Nihal Türksever, Didem Hun Liman, Altuğ Görgü, Müge Açıkdüşünenler, Bülent Uçar, Kazım Güçlü ve Uğur Serener rol alıyor.

Turne programı
‘Pinti Hamit’, yaz turnesinin ilk bölümünde 16 Haziran Çarşamba günü Hasanağa, 17 Haziran Perşembe günü Barakfakih, 18 Haziran Cuma günü Dürdane, 22 Haziran Salı günü Yunuseli, 23 Haziran Çarşamba günü Armutköy, 24 Haziran Perşembe günü Yolçatı, 25 Haziran Cuma günü İrfaniye, 29 Haziran Salı günü Cumalıkızık, 30 Haziran Çarşamba günü Seçköy ve 1 Temmuz Perşembe günü de Mudanya Çepni’de vatandaşlarla buluşacak. Kahkaha garantili oyun, belirtilen tarihlerde saat 21.00’dan itibaren izlenebilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 11.06.2010 | Okunma sayısı:7168

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir