Haberler

‘Pediatri Günleri’ne yoğun ilgi

Font Boyutu

17 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

‘Pediatri Günleri’ne yoğun ilgi
- Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) düzenlenen ‘2. Bursa Pediatri Günleri’, Bursalılardan yoğun ilgi gördü.
- Program, ‘Hemşire ve Çocuk Cerrahisi’ temasıyla gerçekleştirildi.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen ‘2. Bursa Pediatri Günleri’, ‘Hemşire ve Çocuk Cerrahisi’ temasıyla gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Eşitlik Birimi ile Bursa Hemofili ve Talasemi Derneği (HETADER) işbirliğiyle gerçekleştirilen ve iki gün süren ‘2. Bursa Pediatri Günleri’nde ana tema ‘Hemşire ve Çocuk Cerrahisi’ olarak belirlendi.
Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki (Merinos AKKM) tüm salonların kullanıldığı program kapsamında, süt çocuğu beslenmesi, çocuk gelişimcisi ve eğitimcisi, yeme problemleri, dil gelişimi, olumsuz davranışları yok etmek, solunum sistemi hastalıklarında hemşirelik yaklaşımı, kan ve kan ürünlerinin transfüzyonu, ateşi olan çocuğa yaklaşım, kronik hastalığı olan çocuğun ailesine yaklaşım, hasta düşmeleri, hemşirelikte branşlaşma, madde bağımlılığı ve çocuk, karın ağrısı, yeni doğanın cilt ve solunum problemleri, yeni doğan ve enfeksiyon, hematoloji, yeni doğan beslenmesi ve çocuk gelişimi gibi birçok farklı konuda oturumlar gerçekleştirildi. Uzmanların bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştıkları programa Bursa’daki kamu kurum ve kuruluşlarından yoğun katılım sağlandı. Prof. Dr. Metehan Özen’in ‘Varoluşun Mucizesi, Sağlıklı Yaşamın Sırrı’ temalı konferansının da yer aldığı programda Nilüfer Kadın Korosu’nun konseri ise keyifli anlara imza attı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.11.2014 | Okunma sayısı:2311

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir