Haberler

Passolig Bursaspor kartı artık ulaşımda

Font Boyutu

 
5 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

PASSOLİG BURSASPOR KARTI ARTIK ULAŞIMDA
- PASSOLİG BURSASPOR KARTI TAŞIYAN TARAFTARLARIN KENT İÇİ ULAŞIMDA AVANTAJLI SEYAHAT EDEBİLMESİNİ SAĞLAYAN PROTOKOL, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSASPOR BAŞKANI RECEP BÖLÜKBAŞI VE PASSOLİG YÖNETİM KURULU BAŞKANI DR. ÖNDER HALİSDEMİR ARASINDA İMZALANDI.
- PASSOLİG BURSASPOR KARTI’NIN EKONOMİSİ VE ALT YAPISI GÜÇLÜ BİR BURSASPOR’UN EN ÖNEMLİ ÖĞESİ OLDUĞUNU BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ‘BEN BURSASPORLUYUM’ DİYEN HERKESİ PASSOLİG BURSASPOR KARTI ALMAYA DAVET ETTİ.
- BURSASPOR BAŞKANI RECEP BÖLÜKBAŞI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN ONAYIYLA HAYAT BULAN PASSOLİG BURSASPOR KARTI’YLA KULÜBÜN HER YIL ORTALAMA 50-60 MİLYON TL’LİK KALICI GELİRE SAHİP OLACAĞINI SÖYLEDİ.
- AKTİFBANK GENEL MÜDÜRÜ VE PASSOLİG YÖNETİM KURULU BAŞKANI DR. ÖNDER HALİSDEMİR, 20 TL’DEN SATIŞA SUNULAN DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ TARAFTAR KARTI PASSOLİG BURSASPOR KARTI’NIN SADECE STADYUMLARDA DEĞİL ULAŞIMDA VE TÜM ALIŞVERİŞLERDE GEÇERLİ OLACAĞINI İFADE ETTİ.
- BURSASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ŞENOL GÜNEŞ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ PROJELERİN BURSA’YI SPORDA ÇOK ÖNEMLİ BİR İL KONUMUNA TAŞIDIĞINI BELİRTTİ.

BURSA - Passolig Bursaspor kartı taşıyan taraftarların kent içi ulaşımda avantajlı seyahat edebilmesini sağlayan protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ve Passolig Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Halisdemir arasında imzalandı.

Bursaspor Özlüce Tesisleri’nde yapılan imza törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Passolig Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Halisdemir, Busaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Akınoğlu katıldı.

Gerçek taraftarlar göreve
Passolig Bursaspor Kartı’nın ekonomisi ve alt yapısı güçlü bir Bursaspor’un en önemli öğesi olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Ben Bursasporluyum’ diyen herkesi Passolig Bursaspor kartı almaya davet etti. Bursa’nın 3 milyonluk nüfusu ve 25’in üzerinde sanayi bölgesiyle Türkiye’nin en güçlü üretim şehirlerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, Bursaspor’un Bursa’nın pazarlanabilir en önemli değeri olduğunu anlattı. Sahip olunan her bir kartın güçlü Bursaspor için bir adım olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Bursaspor, bu kentin geleceği, tanıtımı açısından en önemli unsur. Onun için ‘Ben Bursalıyım, Bursasporluyum’ diyen herkesin bu kartı alması gerekiyor. Madem herkes Bursasporlu, önce herkesin birer kartı olacak” dedi.

Her şey güçlü bir takım için
Projelerle Bursaspor’u mali yönden ve alt yapı olarak Türkiye’nin en güçlü kulübü yapmak istediklerini söyleyen Başkan Altepe, bu yöndeki çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak olumlu her adımda Bursaspor’un yanında olduklarını, desteği esirgemediklerini anlatan Başkan Altepe, “Bursaspor, Bursa olarak itibarımız, onurumuz demek. İnşallah bu küçük organizasyondan büyük sonuçlar elde edeceğiz. Herkesin kartı olursa, Bursaspor çok daha güçlü olacak. Bu konuda tüm camiayı, gerçek anlamda Bursasporlu olduğunu göstermeye davet ediyoruz. Herkes Bursaspor’a sahip çıksın. Başta Türkiye olmak üzere Avrupa ve dünya şampiyonlukları yaşayalım. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Başkan Altepe’ye teşekkür
Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ise, Passolig Bursaspor Kartı’yla kulübün her yıl ortalama 50-60 milyon TL’lik kalıcı gelire sahip olacağını söyledi. Projenin boyut olarak Türkiye’nin en büyüğü olduğunu kaydeden ve destekleri nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür eden Bölükbaşı, “Biliyorsunuz Bursa olarak ulaşımda Bukart kullanıyoruz. Yaklaşık 1 milyon 200 bin kişi Bukart’ı kullanıyor. Bunu Passolig Bursaspor Kartı’yla entegre edersek ve sayıyı 1.5 milyona çıkartırsak, Bursaspor yıllık 50-60 milyon gibi çok önemli kalıcı bir gelire ulaşacaktır. Her sene gelecek bu parayla Bursaspor, ekonomisi ve alt yapısıyla Türkiye’nin en önde gelen kulübü olacaktır” şeklinde konuştu. Bölükbaşı, Passolig kartının Bursa halkı tarafından benimsenmesi dileğinde bulundu.

20 TL fakat getirisi büyük
Aktifbank Genel Müdürü ve Passolig Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Halisdemir de, Passolig Bursaspor Kartı’nın dünyanın en gelişmiş taraftar kartı olduğunu dile getirdi. Dünyanın en büyük kulüplerinin taraftar kartlarının sadece stadyumlarda geçerli olduğunu, Passolig Bursaspor Kartı’nın ise başta ulaşım olmak üzere alışverişlerde ve stadyumda kullanılabildiğini ifade eden Halisdemir, “Bursasporumuzun kartı, 20 TL’den satışa sunuluyor. Bu paranın önemli bir kısmı Bursaspor’a kalıyor. Oluşturulan ekonomiyle, taraftarlar 20 TL’nin çok üzerinde bir bedeli indirimli alışveriş imkanlarıyla hemen kazanabiliyorlar. Taraftar, vermiş olduğu ucuz bedelin çok fazlasını ilk anda alışverişlerle geri alıyor. Taraftar için çok büyük ekonomi ve fayda söz konusu” açıklamasında bulundu. Halisdemir, dünyanın her bölgesindeki ATM’lerde geçerli olan Passolig Bursaspor Kartı’nın yalnızca taraftarlara hitap etmediğini, Bursa, Türkiye ve dünyada yaşayan tüm Bursalılar tarafından kullanılabileceğini ifade etti.

“Bursa, sporda çok şanslı”
Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş de, büyük bir camiada olmanın verdiği mutluluğu yaşadığını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Bursaspor’un var olan potansiyelini daha da yukarıya taşımak için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirten Güneş, bunun büyük bir şans olduğunu dile getirdi. Başkan Altepe’nin belediye başkanı olarak gerçekleştirdiği çalışmalarla spor alt yapısını güçlendirdiğini, Bursa’yı sporda çok şanslı bir il konumuna getirdiğini vurgulayan Güneş, “Tüm bunlar, ligde şampiyonluklar kazanan, Avrupa’da yarışan bir Bursaspor için yapılıyor. Yatırım yapmadan başarı gelmez” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından, Passolig Bursaspor Kartı’na sahip olanların kenti içi ulaşımda avantajlı seyahat etmelerini sağlayan protokol imzalandı. İmzaların atılmasının ardından, günün anısı için Başkan Altepe ve Aktifbank Genel Müdürü Dr. Önder Halisdemir’e üzerinde isimlerinin bulunduğu birer Bursaspor forması hediye edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.09.2014 | Okunma sayısı:7341

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu