Haberler

Paşa çiftliğine imar yok

Font Boyutu

 21 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

PAŞA ÇİFTLİĞİNE İMAR YOK
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN KASIM AYI MECLİS TOPLANTISINDA KONUŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, PAŞA ÇİFTLİĞİ´NİN İMARA AÇILMASININ SÖZ KONUSU OLMADIĞINI AÇIKLADI.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi´nin Kasım ayı meclis toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Paşa Çiftliği´nin imara açılmasının söz konusu olmadığını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Meclisi´nin Kasım ayı toplantısı, Heykel´deki tarihi başkanlık binasında yapıldı. Toplantı öncesi son bir ay içerisinde hayata geçirilen çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kendisine yöneltilen soruları da cevapladı. Paşa Çiftliği´nin imara açılması konusunda açıklamalarda bulunan Başkan Altepe, böyle bir şeyin gerçekleşmesinin kesinlikle mümkün olmadığını kaydetti. Paşa Çiftliği´nin imara açılacağı yönündeki tartışmalar başladıktan sonra ilgili bakanlık ve genel müdürlüğü aradıklarını, konuya ilişkin tüm tedirginlikleri ilettiklerini belirten Başkan Altepe, Bursa olarak böyle bir şeyi kesinlikle istemediklerini söyledi. Paşa Çiftliği´ne imar verilmesinin Bursa gündeminde bulunmadığını, bu konuyu gündeme getirmeyi kesinlikle düşünmediklerini ifade eden Başkan Altepe, "Biz bu konuda tüm uyarılarımızı yaptık. Verilecek tüm mesajları verdik. Bunun karşılığının bulunmadığını, olamayacağını ifade ettik. Eğer aksi yönde bir karar çıkarsa gerekeni yaparız" dedi.
Paşa Çiftliği´yle ilgili uyarıdan sonra bakanlık ya da genel müdürlük tarafından herhangi bir hareketliliğin yaşanmadığını kaydeden Başkan Altepe, "Bu sadece ilgili kamu birimlerinin değil Bursa´nın, tüm Bursalıların sorunu. Eğer böyle bir adım atılacaksa, atılacak olan bu adım Büyükşehir Belediye Meclisi´nce onaylanmalıdır" diye konuştu.

BursaRay doğu etabı yılbaşından sonra hizmette
Başkan Altepe, meclis toplantısında, BursaRay doğu etabı seferlerinin yılbaşından sonra start alacağını bildirdi. Doğu etabının ek 6 istasyonunda tüm yüzey çalışmalarının tamamlandığını, alt yapıyla ilgili son rötuşların yapıldığını kaydeden Başkan Altepe, "Hedefimiz bu yılbaşından sonra seferleri başlatmak. Arkadaşlar bu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah yılbaşından sonra BursaRay´ın doğu etabını da devreye almış olacağız" şeklinde konuştu.

Parklanma sorununa kökten çözüm
Başkan Altepe, toplantıda, şehir içi tramvay hatlarında oluşan parklanma sorununa da değindi. Şu anda tramvay hatlarının gidiş istikametinin hizmette olduğunu, ilerleyen günlerde geliş istikametlerinin de devreye alınacağını açıklayan Başkan Altepe, "Mesela şu anda Altıparmak hattında sadece çıkış var. Yarın iniş de olacak. Dolayısıyla parklanma imkanı bulunmayacak. Aynı durum, mevcut İncirli hattı ve diğer hatlar için de geçerli olacak. Bunun yerine uygun yerlere otoparklar inşa ederek, parklanma sorununu kökten çözmüş olacağız" ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı Kasım ayı 1. oturumunda, Filistin´in El-Halil kentiyle Bursa´nın kardeş olması da karara bağlandı. Oturumda ayrıca, Panayır Mahallesi´nde konut, ticaret, park, spor, ilköğretim, belediye hizmet, trafo ve RMS-A alanları oluşturulmasına ilişkin uygulama imar planı değişikliği onaylandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.11.2013 | Okunma sayısı:4928

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir