Haberler

Parmaklıklar ardındaki minik kalpler unutulmadı

Font Boyutu

08 ŞUBAT 2019

BASIN BÜLTENİ

Parmaklıklar ardındaki minik kalpler unutulmadı

BURSA – Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Yenişehir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Koruma Müdürlüğü’nde aileleri ile kalan çocuklara ziyarette bulundu.

Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gençlik Meclisi, ‘Parmaklıklar Ardında Minik Kalpler’ adlı kampanya düzenledi. Etkinlik kapsamında Yenişehir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Koruma Müdürlüğü’nü ziyaret eden Gençlik Meclisi üyeleri, topladıkları yardımları tutuklu ve hükümlü annelerinin yanında kalan çocuklara verdi. Çocuklara kitap okuyan Gençlik Meclisi üyeleri ayrıca çocuklarla beraber oyunda oynadı.

Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, bu anlamlı kampanyayı başlatan Gençlik Meclisi üyeleri ile destek olan herkese teşekkür etti. Başlar, “Gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik çocuklar adına mutluluk, anneleri adına umut ve toplumun sıcak şefkatli yüzünü gösteren bir kampanyadır” dedi.

Gençlik Meclisi üyesi ve aynı zamanda proje koordinatörü Begüm Melisa Aktaş, “Mayıs 2017 yılında Antalya L Tipi Ceza İnfaz Kurumunda anneleri ile birlikte kalan çocuklar için bir yardım kampanyası başlattım. Akabinde bu çalışmayı Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi’nin destekleriyle Yenişehir ilçesindeki cezaevinde bulunan çocuklarımız için hayata geçirdik. Katkılarından ötürü Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanımıza, Bursa Kent Konseyi’ne ve Gençlik Meclisi Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 08.02.2019 | Okunma sayısı:597

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir