Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

PANAYIR MAHALLESİNDEKİ TAŞKÖPRÜ YENİLENİYOR

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Nilüfer deresi üzerinde yıllardır kullanılan ve Panayır Mahallesi ile Altınova’yı birbirine bağlayan Taşköprü’nün yeniden yapılacağını söyledi.

Devlet Su İşleri tarafından yapılan ve yıllardır Panayır Mahallesi ile Altınova arasındaki ulaşımı sağlayan Taşköprü, Osmangazi Belediyesi tarafından yenileniyor. Panayır Mahalle Muhtarı Dursun Kara ile birlikte köprü ve çevresinde incelemelerde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, tek yönlü olarak inşa edilen ve ilave yaya yolu ile bu güne kadar hizmet veren Taşköprü’nün, artan araç trafiğine cevap veremediğini ve kısa sürede yenileneceğini dile getirdi.

Taşköprü’nün yerine yapımı planlanan köprü ile ilgili proje çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Başkan Dündar, “Panayır Mahallemiz ile Altınova’yı birbirine bağlayan Taşköprü, artan araç ve yaya trafiği nedeniyle talebe cevap vermekte yetersiz kalıyor. DSİ tarafından yıllar önce yapılan köprünün yerine, yeni bir köprü yapmayı planlıyoruz. Osmangazi Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıyı gidermek için, Taşköprü’nün yerine, gidiş geliş araç trafiği ve yaya trafiğine uygun yeni bir köprü yapmayı planlıyoruz. Bununla ilgili proje çalışmalarını tamamladık. Kısa sürede ihalesini gerçekleştireceğiz. Köprünün bağlantı yollarını da tamamlayarak kısa sürede hizmete açacağız” dedi.

Panayır Mahalle Muhtarı Dursun Kara da, başkanın bugüne kadar verdiği sözleri yerine getirdiğini belirterek, “Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra en büyük isteğimiz, Büyükşehir Belediyesinin Nilüfer deresini temizleyerek, bu kötü görüntünün ortadan kaldırılması” diye konuştu.
 


Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 15 Ağustos 2013 Saat 15:12

Okunma Sayısı: 1722

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları