Haberler

Pala’dan Dobruca-İnkaya Bağlantı Yolu ile ilgili açıklama

Font Boyutu

03 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

Pala’dan Dobruca-İnkaya Bağlantı Yolu ile ilgili açıklama
- Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve İnşaat Mühendisi Semih Pala, “Dobruca-İnkaya Bağlantı Yolu, son yıllarda Bursa’da yapılmış teknolojiye en uygun yolların başında gelmektedir”
- Pala; “Sürücü ve taşıt hatalarından doğan kazaların belediyeye mal edilmesinin bir anlamı yoktur”

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve İnşaat Mühendisi Semih Pala, Dobruca-İnkaya bağlantı yolunda meydana gelen üzücü kazalarda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Dobruca-İnkaya bağlantı yolunun, Uludağ’a çıkışta Çekirge bölgesini ve Maksem-Pınarbaşı-Alacahırka bölgesindeki yolları rahatlatan bir yol olduğunu belirten Semih Pala, “Bu yollara giren araçlar, Nilüfer Çayı üzerindeki Odunluk Köprüsü ve Dobruca-İnkaya bağlantı yolunun yapılması nedeniyle şehir içine girmemektedir. Bu sebeple şehir içi trafikte rahatlama söz konusudur. Orası bir dağ yoludur. Dağ yolları virajlı ve meyilli olur. Bu yollara uygun şekilde araçlar kullanılır. Sürücü ve taşıt hatalarından doğan kazaların belediyeye mal edilmesinin bir anlamı yoktur. Her yolda olduğu gibi dağ yollarında da kazalar olabilir. Kaza oluyor diye yolu kapatmanın da bir anlamı ve mantığı yoktur. Dobruca-İnkaya bağlantı yolu, son yıllarda Bursa’da yapılmış kurallara ve teknolojiye en uygun dağ yollarının başında gelmektedir. Sürücü ve taşıt hatalarından kaynaklanan kazaların belediyeye muhalefet olarak öne sürülmesinin bir anlamı yoktur” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 03.09.2014 | Okunma sayısı:1620

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir