Haberler

PALA; “GENÇLERE SOSYAL MEDYA KULLANIMI İÇİN EĞİTİM VERİLMELİ”

Font Boyutu

 24 OCAK 2012

BASIN BÜLTENİ

PALA; “GENÇLERE SOSYAL MEDYA KULLANIMI İÇİN EĞİTİM VERİLMELİ”
— BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI SEMİH PALA, MALCILAR LİSESİ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.
— PALA, “GENÇLERE SOSYAL İLETİŞİM KANALLARININ VE SANAL ALEMİN NASIL KULLANILACAĞI İLE İLGİLİ EĞİTİM VERİLMELİ” DEDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BURKENKON) Başkanı Semih Pala, Malcılar Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile bir araya gelerek deneyim ve tecrübelerini aktardı.

BURKENKON ofislerinde gerçekleşen ziyarette Başkan Semih Pala, gençlere sosyal iletişim uygulamalarıyla ilgili tecrübelerini aktardı. Sosyal medyayı kullanmanın cesaret işi olduğunu söyleyen Pala, zor ve kontrolü imkansız olan sanal dünyaya girerken bilgi ve tecrübelerin önemine değindi. Sanal dünyada birçok farklı görüşle karşılaşıldığını belirten Pala, “Sosyal medyayı kullanıyorsanız ve makam sahibiyseniz insanlarla iletişim kurmak görevi haline gelir. Sosyal ve cemiyet hayatının içinde olup da sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan insan sayısı azdır. Ben de yıllardan beri sanal dünyanın içerisindeyim. Geçtiğimiz yıllarda sanal alemde kendi medya alanımı kurdum. Görüş ve düşüncelerimi cep mesajı ve e-posta aracılığıyla kamuoyuyla paylaştım. Sosyal medyayı, toplumla iletişim kurmak için kullandım. Kontrollü giderseniz, samimi bir şekilde derdinizi anlatırsanız sosyal medyayı doğru bir biçimde kullanmış olursunuz” dedi.
Sanal dünyanın gençler tarafından yoğun bir şekilde kullanılmasına değinen Pala, “Okul çağındaki gençlere sosyal iletişim kanallarının ve sanal alemin nasıl kullanılacağıyla ilgili eğitim verilmelidir. Sosyal medyanın doğru kullanımıyla ilgili eksiklik olduğunu düşünüyorum. Gençlerimizin bir kısmı bilinçsizce sosyal medyayı kullanıyor. Paylaştığımız konulara, yazdığımız yazılara, arkadaş olduğumuz kişilere dikkat etmeliyiz. Çünkü paylaştıklarımızı kötü amaçla kullanabilecek insanlar da var” şeklinde konuştu.
Pala, gençlerin sosyal medyayı doğru kullanabilmeleri için tedbirler alınması gerektiğini de belirterek, “Yasaklayıcı olunmamalı, ancak bilinçli kullanıcılar için gerekli adımlar da atılmalıdır. Yeni nesilleri her türlü kötü alışkanlıklardan korumak devletin anayasal görevidir. Bu görev, öğretmenlere ve eğitimcilere de düşer” diye konuştu.
Sosyal iletişim kanallarının birçok yönden faydalı olduğunu aktaran Pala, herkes tarafından da kullanılması gerektiğini ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.01.2013 | Okunma sayısı:2604

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir