Haberler

Özel serginin özel konuğu

Font Boyutu

21 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

Özel serginin özel konuğu
- Usta tiyatro sanatçısı Ali Düşenkalkar, Tayyare Kültür Merkezi’nde sergilenen Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumu El Sanatları Sergisi’ni çok beğendi.

BURSA – Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlülerinin el emeği ürünlerinden oluşan el sanatları sergisi, Tayyare Kültür Merkezi (TKM) Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi’nde izlenime sunuldu.

Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Birimi ve Gemlik Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle hükümlülere yönelik düzenlenen ‘Üç Boyutlu Şekillendirme (Rölyef) Kursu’nun ürünleri Tayyare Kültür Merkezi’nde sergilendi. 20 hükümlünün katıldığı kursta, toplam 280 saat süren eğitimin ardından hükümlü kursiyerlerin el emeği ürünlerinden özel bir sergi hazırlandı. Hükümlülerin hobi çalışmalarında ürettikleri şal, saat, bakır pano ve gemi gibi eserler, Tayyare Kültür Merkezi (TKM) Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi’nde sergilendi. Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Ali Düşenkalkar ile Kütahya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumu’na yeni tayin olan Kurum Müdürü Celalettin Doğan da sergiyi gezdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.10.2014 | Okunma sayısı:1461

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir