Haberler

ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİNE YANGIN EĞİTİMİ

Font Boyutu

25 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİNE YANGIN EĞİTİMİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SİVİL SAVUNMA UZMANLIĞI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, HAVALARIN ISINMASINA BAĞLI OLARAK YANGIN RİSKİNE KARŞI ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİNE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı Şube Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı binalarda görevli özel güvenlik personeline yönelik genel davranış ve yangın eğitim semineri düzenledi.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Başkanlık Salonu’nda düzenlenen eğitim programına, Sivil Savunma Uzmanlığı Şube Müdürü Hayrettin Avcu, güvenlik amirleri ve güvenlik personeli katıldı. Bu tür seminerleri belirli periyotlarla gerçekleştirdiklerini söyleyen Şube Müdürü Hayrettin Avcu, bu yılın ikinci toplantısında yaklaşan seçimleri ve havaların ısınmasına bağlı çıkabilecek yangın konusunu ele aldıklarını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağlı toplam 52 bina ve müştemilatlarda görev yapan yaklaşık 507 özel güvenlik personeline 3 grup halinde eğitim verdiklerini ifade eden Avcu, “Ülkemiz ve Bursa’mız seçim sürecine girdi. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı binalar da insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerdir. Toplantıda bu konulara ve genel güvenlik tedbirlerine değindik” dedi.

Konuşmaların ardından uyulması gereken kılık-kıyafet ve davranış kuralları, yangın sırasında yapılacak davranışlar hakkında bilgi verildi. Yangın söndürme cihazlarının da tanıtıldığı toplantıda, güvenlik personeline yangın söndürme cihazlarının kullanımı uygulamalı olarak gösterildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 25.05.2011 | Okunma sayısı:5826

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir