Haberler

ÖZDİL’DEN ‘KALDIRIM TAŞI’

Font Boyutu

 26 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

ÖZDİL’DEN ‘KALDIRIM TAŞI’
- GENÇ FOTOĞRAFÇI ENES ÖZDİL’İN, HAYATI KENDİ GÖZÜYLE YORUMLADIĞI ‘KALDIRIM TAŞI’ KONULU FOTOĞRAF SERGİSİ, TAYYARE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE İZLENİME SUNULDU.

BURSA – Fotoğrafa gönül veren genç sanatçı Enes Özdil, ‘Kaldırım Taşı’ adlı fotoğraf sergisini, ‘19. Bursa Fotoğraf Günleri’ kapsamında Tayyare Kültür Merkezi’nde beğeniye sundu.

Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Fotoğraf Sanatçıları Derneği (BUFSAD) işbirliği ile hayata geçirilen ‘19. Bursa Fotoğraf Günleri’, özel sergileri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.
Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi’nde eserlerini sergileyen genç fotoğrafçı Enes Özdil de Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde çektiği fotoğraflardan oluşan ‘Kaldırım Taşı’ adlı sergiyle hayatı yorumluyor. Sanatçının 34 fotoğrafının yer aldığı sergi, sanatseverleri eğlenceli bir huzur yolculuğuna çıkarıyor.
Bursalı fotoğraf tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği sergide, Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürü Hüseyin Toprak da yeğeni Enes Özdil’in sergi heyecanına ortak oldu.
Sergiyi izleyen konuklar arasında bulunan ünlü yazar Vivet Kanetti Uluç da Enes Özdil’in gelecek vaat ettiğini söyledi. Sergideki eserleri çok başarılı bulduğunu belirten Vivet Kanetti Uluç, “Eserler, fotoğrafın yanı sıra resim duygusu da uyandırıyor, izleyende. Enes, ilk çalışmasında ilgi duyduğu her konuyu ele alıp sanatseverlere de sunmak ve herşeyi göstermek istemiş. Çok duyarlılığı olan bir çocuk, Enes. Bundan sonraki çalışmalarında duyarlılığını ve ilgi odağını daha da spesifik hale getirerek güzel çalışmalar sunacağına inanıyorum” diye konuştu.
Halen İstanbul’da tanıtım ve reklam fotoğrafçılığı yapan Enes Özdil’in sergisi, 30 Ekim Cumartesi gününe kadar görülebilir.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 26.10.2010 | Okunma sayısı:7221

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir