Haberler

Özbekistan’ın gündemi Bursa’nın turizmi

Font Boyutu

13 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

Özbekistan’ın gündemi Bursa’nın turizmi

Özbekistan’dan Bursa’ya turizm yolculuğu
Özbekistan Cumhuriyeti Turizmin Geliştirilmesi Devlet Komitesi heyeti, Bursa’nın turizmini mercek altına aldı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, Özbekistan Cumhuriyeti Turizmin Geliştirilmesi Devlet Komitesi heyeti ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, Özbekistan Cumhuriyeti Turizmin Geliştirilmesi Devlet Komitesi heyetini Büyükşehir Belediyesi Tarihi Belediye binasında ağırladı. Özbekistanlı yetkililer, Bursa’nın turizmini mercek altına aldı. Bursa’nın turizm potansiyeli yüksek bir şehir olduğunu söyleyen Başkanvekili Köse, kenti tanıttığı Özbekistan heyetine, Bursa’nın sahip olduğu değerleri ve günden güne daha da gelişen güzelliklerini anlattı.

Bursa’yı çok beğendiklerini ifade eden Özbekistan Cumhuriyeti Turizmin Geliştirilmesi Devlet Komitesi Müdürü ve Heyet Başkanı Kholmuradov Nozimjan Kosimovich de ülkesinin değerlerini anlatarak, turizm konusunda yapılabilecek çalışmalar için kent dinamikleri ve iş adamlarıyla görüşmek amacıyla Bursa’ya geldiklerini ifade etti. Ziyaretin sonunda Köse, konuklarına Bursa’nın değerlerinden Yeşil Türbe’nin çinisini hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.12.2017 | Okunma sayısı:1120

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu