Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Oyun ‘ölüm’ olmasın

 14 ŞUBAT 2017

BASIN BÜLTENİ

OYUN ‘ÖLÜM’ OLMASIN
- ADANA’DA 5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN HIRSIZ POLİS OYNARKEN POMPALI TÜFEKLE EVDE BABASINI ÖLDÜRMESİ OLAYI GÜNDEMDEKİ SICAKLIĞINI KORURKEN, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ‘SİLAHTAN OYUNCAK OLMAZ’ KAMPANYASI İLE ÖNEMLİ BİR SOSYAL SORUMLULUĞA DAHA İMZA ATTI.
- BURSA ULUDAĞ KÜLTÜR SANAT EĞİTİM DERNEĞİ’NİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DESTEKLERİYLE DÜZENLENDİĞİ KAMPANYADA OYUNCAK SİYAHLARINI GETİREN 500 ÇOCUĞA MANGALA, TANGRAM, NE KADAR ZEKİSİN GİBİ AKIL OYUNLARI HEDİYE EDİLDİ.

BURSA- Adana’da 5 yaşındaki çocuğun hırsız polis oynarken pompalı tüfekle evde babasını öldürmesi olayı gündemdeki sıcaklığını korurken, Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Silahtan oyuncak olmaz’ kampanyası ile önemli bir sosyal sorumluluğa daha imza attı. Bursa Uludağ Kültür Sanat Eğitim Derneği’nin Büyükşehir Belediyesi destekleriyle düzenlendiği kampanyada oyuncak siyahlarını getiren 500 çocuğa mangala, tangram, ne kadar zekisin gibi akıl oyunları hediye edildi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeyi hayata geçirirken, çocuklar, kadınlar ve engelliler gibi toplumun tüm dezavantajlı gruplarına yönelik projeler geliştiren ve sivil toplum kuruluşları tarafından bu yönde hazırlanan projelere de destek veren Büyükşehir Belediyesi, çocukların kişisel gelişimine yönelik önem bir projeye daha destek verdi. Bursa Uludağ Kültür Sanat Eğitim Derneği tarafından düzenlenen ‘Silahtan Oyuncak Olmaz’ kampanyasına destek veren Büyükşehir Belediyesi, oyuncak silahlarını getirip, teslim eden çocuklara zeka oyunları hediye etti.

Gerek şiddet içerikli bilgisayar oyunları gerekse şiddete televizyon programları çocukların kişisel gelişimi üzerinde olumsuz etki yaratırken, geçtiğimiz hafta Adana’da yaşanan olay bu gerçeği bir kez daha gözler önüne serdi. Adana’da 5 yaşındaki çocuk evde hırsız polis oynadığı babasını pompalı tüfekle vurarak öldürmüştü. Oyuncak bile olsa silahların çocukları şiddete yönelttiğini belirten Bursa Uludağ Kültür Sanat Eğitim Derneği Kurucu Başkanı Gülçin Tereci, “Silahın oyuncak olamayacağını anlatmak için Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir çalışma yaptık. Bu kampanyada oyuncak silahlarını getiren 500 çocuğa mangala, tangram, ne kadar zekisin gibi zeka oyunları hediye etti. Büyük bir katılım oldu. Ayrıca çocuklar da mutlu oldu. Bu tür kampanyaları daha da yaygınlaştırmak istiyoruz. Destekleri nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


23318_oyuncak_201702140807.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 14 Şubat 2017 Saat 09:06

Okunma Sayısı: 625

   
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları