Haberler

OVAAZATLI’DA ULAŞIMA BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ

Font Boyutu

 9 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

OVAAZATLI’DA ULAŞIMA BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BURSA’DA ULAŞIMI SORUN OLMAKTAN ÇIKARACAK YATIRIMLARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜRKEN, ÇEVRE İLÇE VE BELDELERE DE DESTEKLERİNE DEVAM EDİYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, OTOBÜS FİLOSU İÇİNDE YEDEK OLARAK BEKLEYEN 2 OTOBÜSÜ, TÜM BAKIM VE MODERNİZASYON ÇALIŞMALARI YAPILDIKTAN SONRA MUSTAFAKEMALPAŞA’NIN OVAAZATLI BELDE BELEDİYESİ’NE HEDİYE ETTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, otobüs filosu içinde yedek olarak bekleyen 2 otobüsü, tüm bakım ve modernizasyon çalışmaları yapıldıktan sonra Mustafakemalpaşa’nın Ovaazatlı Belde Belediyesi’ne hediye etti.

Bursa’da ulaşımı sorun olmaktan çıkarmak amacıyla raylı sistemlerden, toplu taşıma araçlarının yenilenmesine, yol genişletmeden kavşak ve köprü yapımına kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, ulaşım konusunda çevre ilçe ve beldelerden gelen talepleri de geri çevirmiyor. Daha önce kardeşlik ilişkileri çerçevesinde Muş Belediyesi’ne 4 adet otobüs hediye eden Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Ovaazatlı Beldesi’nden gelen otobüs talebine 2 araçla yanıt verdi. Büyükşehir Belediyesi otobüs filosu içinde yedek olarak bekletilen 2 otobüs, tüm bakımları ve modernizasyon çalışmalarını yapıldıktan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından Ovaazatlı Belde Belediye Başkanı İlhan Gürkaş’a teslim edildi.

Her talebi karşılamaya çalışıyoruz
Büyükşehir Belediyesi olarak yatırım bütçesinin yüzde 70’ine yakın bir bölümünü ulaşıma ayırdıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir sınırları dışında kalan ilçe ve beldelerden gelen her talebi de karşılamak için büyük çaba harcadıklarını söyledi. Mustafakemalpaşa’nın Ovaazatlı Belde Belediyesi’nin de ulaşım konusunda araç yönünden sıkıntı yaşadığını diye getiren Başkan Altepe, “Araç parkımızda yedek olarak bekleyen 2 otobüsün atıl duruma düşmemesi için bu araçları tüm bakımları ve yenileme çalışmaları yapıldıktan sonra Ovaazatlı’ya hediye ediyoruz. Ovaazatlı halkının hem belde içinde hem de belde ile Mustafakemalpaşa arasında ulaşımlarını sağlayacak olan otobüslerimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Ovaazatlı Belde Belediye Başkanı İlhan Gürkaş da beldelerinden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.01.2013 | Okunma sayısı:5939

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu