Haberler

OULU HEYETİ DOBRUCA’YA HAYRAN KALDI

Font Boyutu


7 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

OULU HEYETİ DOBRUCA’YA HAYRAN KALDI
- KARDEŞLİK İLİŞKİLERİNİN 30. YILI NEDENİYLE FİNLANDİYA’DAN BURSA’YA GELEN OULU HEYETİ, DOBRUCA SOSYAL TESİSLERİ’NDE KEYİFLİ BİR AKŞAM GEÇİRDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından 30. kardeşlik yılı nedeniyle Bursa’da ağırlanan Finlandiyalı heyet, Dobruca Tesisleri’nde moral depoladı.
Finlandiya’nın Oulu kentinden gelen ve Finlandiya Büyükelçisi Kirsti Annikki’nin aralarında bulunduğu konuklar, Bursa’da adeta dostluk turu attı.
Bursa ile Oulu arasındaki kardeşlik ilişkilerinin 30. yılında Bursa’daki ‘Oulu Günleri’ne katılan heyet, Bursalı yerel yöneticilerle bir araya geldi, kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Heyet, ziyaret kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal tesis olarak Bursa’ya kazandırılan Dobruca Sosyal Tesisleri’nde de keyifli bir akşam yemeği yedi. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ’ın ev sahipliğinde düzenlenen yemek, renkli görüntülere sahne oldu. Dobruca Sosyal Tesisleri’nin vatandaşlar tarafından kullanılmasının bir ayrıcalık olduğunu kaydeden Finlandiyalı konuklar, gecede kendi kültürlerinden özel halk oyunlarını da sergiledi. Büyükşehir Belediye Orkestrası sanatçılarının en sevilen şarkılardan oluşan repertuarı da geceye renk kattı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 06.06.2010 | Okunma sayısı:6123

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir