Haberler

Otobüslere bisiklet taşıma aparatı

Font Boyutu

 27 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

OTOBÜSLERE BİSİKLET TAŞIMA APARATI
- BURSA İSTANBUL ARASI KARA, DENİZ VE HAVA ULAŞIMI İLE ŞEHİR İÇİ TOPLU ULAŞIM HİZMETLERİNİ KESİNTİSİZ SÜRDÜREN BURULAŞ, 1M İLE 2 GM HATTINDA ÇALIŞAN ARAÇLARA BİSİKLET TAŞIYICI APARATLAR TAKIYOR.

BURSA - Bursa İstanbul arası kara, deniz ve hava ulaşımı ile şehir içi toplu ulaşım hizmetlerini kesintisiz sürdüren BURULAŞ, 1M ile 2 GM hattında çalışan araçlara bisiklet taşıyıcı aparatlar takıyor.

Katlanmış bisikletlerle tüm şehir içi toplu taşıma araçlarına saat sınırlaması olmaksızın binilmesini sağlayan BURULAŞ şimdi de 1M ile 2GM hattında çalışan araçlara bisiklet taşıyıcı aparatlar takıyor. BURULAŞ yeni uygulamaları ile şehir içinde bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasını, trafikte daha fazla saygı görmesi için kamuoyu oluşturulmasını ve toplumun her kesiminde kabul görmesini amaçlıyor. Bursaray Emek İstasyonu/Mudanya hattında hizmet veren 1M ile Bursaray Emek İstasyonu/Güzelyalı hattında hizmet veren 2/GM araçlarına takılan bisiklet taşıyıcı aparatlar sayesinde bisiklet tutkunları artık hafta sonları Mudanya ve Güzelyalı’da gönül rahatlığı ile bisikletleriyle gezebilecek.
Burulaş yetkilileri; bu hatla başlayan bisiklet aparatı uygulamalarını yolculardan gelen taleplere göre diğer hatlara da yaygınlaştırılacağını kaydetti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.10.2017 | Okunma sayısı:2271

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir