Haberler

OTOBÜS ŞOFÖRLERİNE İLETİŞİM EĞİTİMİ

Font Boyutu

 9 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

OTOBÜS ŞOFÖRLERİNE İLETİŞİM EĞİTİMİ
- YENİ TOPLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ GEREĞİNCE ŞEHİR MERKEZİNDE YOLCU TAŞIYAN ÖZEL HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN TRAFİK VE İLETİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından özel halk otobüsü şoförlerine yönelik gerçekleştirilen eğitimde trafik ve iletişim konuları ele alındı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen toplu taşıma yönetmeliği çerçevesinde düzenlenen eğitimde, Trafik Denetleme Şube Müdürü Süleyman Memişçi ve Başkomiser Salih Karaman trafik ve sürücü kuralları, Kişisel Gelişim ve NLP Uzmanı Oğuz Saydın da iletişim konusunda şoförleri bilgilendirdi.

“Şoförler eğitime önem veriyor”
Vatandaşların otobüs şoförleri ile yaşadıkları sıkıntılara dikkat çeken Saygın, “Daha önce minibüs hatlarında çalışan ve sonra da özel halk otobüsçülüğüne başlayan bazı şoförlerin eskiden kalma alışkanlıkları toplu ulaşımda sıkıntıya sebep oluyordu. Ancak, halk otobüslerinde güzergah değiştirilmesi veya araçta tek yolcu kaldığında yolcuya nereye gideceğinin sorulması gibi alışkanlıklar artık çok azaldı. Otobüs şoförlerinin eğitimlerine önem vermeleri ve kendilerini geliştirmeye açık olmaları bu değişimi destekliyor” diye konuştu.
Bursa’da otobüs şoförleriyle vatandaşlar arasındaki diyalogun gün geçtikçe iyiye gideceğine inandığını belirten Saygın, kentte bu anlamda huzurun sağlanması ve sıkıntıların en aza indirilmesi için gerekenlerin yapıldığına dikkati çekerek, Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim çalışmasının önemine değindi.

Eğitimler devam edecek
Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürü Mesut Emir de ilk etapta yaklaşık 700 otobüs şoförüne verilen eğitimlerin devam edeceğini belirterek, “Toplu taşıma yönetmeliğinin yenilenmesi ile bu yıl içinde 6 kez özel halk otobüsleri şoförlerine yönelik eğitimler gerçekleştirilecek. Bu eğitimlerin ilki bugün yapıldı ve büyük ilgi gördü. Şoförlerin bu eğitimlere en az 3 kez katılma zorunluluğu var. Bugün gördüğümüz ilgi bizleri de sevindirdi” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.06.2010 | Okunma sayısı:9685

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu