Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

OTOBÜS HATLARINA YENİ DÜZENLEME

 14 EYLÜL 2012

BASIN BÜLTENİ

OTOBÜS HATLARINA YENİ DÜZENLEME
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UKOME KURULU, 17 EYLÜL 2012 TARİHİNDEN İTİBAREN BAZI OTOBÜS HATLARINI KALDIRMA KARARI ALIRKEN, BAZI HATLARDA DA DÜZENLEMEYE GİDİLDİ.

BURSA - Şehir içi ulaşımın rahatlaması için toplu taşıma hatlarında yeni düzenlemeler gidiliyor. Okulların açılmasıyla birlikte şehir içi trafiğini rahatlatacak adımlar atan Bursa Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulu, 17 Eylül 2012’den itibaren 39, 24/C, 15/H, 3/G, 21/A, 3/A, 35/A, 18/H, 15/H, 21/D nolu otobüsleri kaldırma kararı aldı. İşletimden kaldırılan otobüslerin yanı sıra bazı hatlarda da güzergahlarda değişime gidildi.

21/A’nın alternatifi 21/C
Arabayatağı – İnönü Cad. güzergahında çalışan 21/A hattı kaldırıldı. Alternatifi olarak Mevlana Mahallesi – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 21/C hattı Yeşil Cami Caddesi’nden geçirilerek Su deposu Caddesi’ne bağlanması kararlaştırıldı. Böylelikle 21/A hattını kullananların alternatifi 21/C hattı oldu. Küçük Balıklı – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 18/H kaldırılırken, 18/H hattını kullananlar, alternatif olarak Altınova – Atatürk Caddesi güzergahında çalışan 18/İ hattını kullanabilecekler.

99 terminal hattının güzergahı uzatıldı
Siteler – İnönü Cad. güzergahında çalışan 3/A hattı ve Çukurca – Derebahçe güzergahında çalışan 35/A hattı kaldırılarak, Terminal – Derebahçe güzergahında çalışan 99 nolu hattın yeni güzergahı, Terminal – Derebahçe – Siteler olarak düzenlenmiştir. 3/A hattının alternatifi olarak 99 nolu hat; 35/A hattının alternatifi olarak ulaşılacak mahallelere göre 99 ya da 15 nolu hat kullanılabilir.
Kayapa TOKİ – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan B/33 hattı ve Hasanağa – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan B/33-H hattı güzergahları Küçük Sanayi Bursaray İstasyonu’na besleme hat olarak düzenlenerek kısaltıldı. Devlet Hastanesi istikametine gitmek isteyen vatandaşlar, Bursaray Şehreküstü İstasyonu + 35/B (ücretsiz) aktarmasını kullanabilecekler.

Doğancı – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 2/B hattının güzergahı Odunluk Mahallesi’nden sonra Hayran Caddesi’nden geçirilerek Acemler Bursaray İstasyonu’na besleme hat olarak düzenlendi. Devlet Hastanesi istikametine gidecek vatandaşlar Bursaray Şehreküstü İstasyonu + 35/B (ücretsiz) aktarmasını kullanabilecekler.
Ahmetköy Mah. – Haşim İşcan Cad. güzergahında çalışan B/27 hattı ve Gündoğdu Mah. – Fevzi Çakmak Cad. güzergahında çalışan B/29 hattı güzergahları Acemler Bursaray İstasyonu’na besleme hat olarak düzenlenmiştir.
Göçmen Konutları – Küçük Sanayi Bursaray İstasyonu güzergahında çalışan 3/G hattı kaldırılmıştır. Hasanağa TOKİ – Üniversite Bursaray İstasyonu güzergahında çalışan 1/T hattının araç sayısının yoğun saatlerde artırılması kararlaştırılmıştır. Alternatif olarak 1/T veya 1/TH hattı aktarmasız olarak Küçüksanayi ve İzmir Yolu’na ulaşım için kullanılabilir.

24/D Bursa Devlet Hastanesi’ne gidecek
75. Yıl Mah. – Çekirge Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 24/D hattı güzergahı 75. Yıl Mah. – Bursa Devlet Hastanesi olarak düzenlenmiştir. Siteler – Hamzabey Camii güzergahında çalışan 24/C hattı kaldırılmıştır. Alternatif olarak 75. Yıl Mah. – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 24/D hattı kullanılabilecektir.
Doğu Garajı – Atatürk Cad. güzergahında çalışan 39 nolu hat kaldırılmıştır. Alternatif olarak Millet Mah. – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 20/A hattı kullanılabilir.
Adalet Mah. – Acemler Bursaray İstasyonu – Armutköy güzergahında çalışan 15/H hattı kaldırılmıştır. Alternatif olarak Armutköy – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 15 nolu hat kullanılabilir.
21/D hattının alternatifi olarak yeni oluşturulan Kumlukalan- Samanlı- Y. İhtisas- Arabayatağı İstasyonu- Şevket Yılmaz Hastanesi arasında hizmet veren D/9 ya da 21 nolu hat tercih edilebilir.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


11232_otobs_hatlar_201209141753.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 14 Eylül 2012 Saat 17:52

Okunma Sayısı: 36983

   
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları