Haberler

ORHANGAZİ ALTGEÇİDİ YENİLENİYOR

Font Boyutu


28 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

ORHANGAZİ ALTGEÇİDİ YENİLENİYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YAYA TRAFİĞİNİN YANINDA TİCARİ HAREKETLİLİĞİN DE YOĞUN OLDUĞU ORHANGAZİ ALTGEÇİDİNİN MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURULACAĞINI, YAŞLILAR VE ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN YÜRÜYEN MERDİVEN SİSTEMİ KURULACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, her gün binlerce vatandaşın kullandığı Atatürk Caddesi’ndeki altgeçitleri de modern bir görünüme kavuşturmak için çalışma başlattı. Başkan Altepe, ticari hareketliliğin de yoğun olduğu Orhangazi Altgeçidinde işyeri bulunan esnafın sorunlarını dinledi, eksiklerin kısa sürede giderileceğini ve yürüyen merdiven sistemi kurulacağını söyledi.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ile birlikte Orhangazi Altgeçidi’nde incelemelerde bulundu. Altgeçitte işyeri bulunan esnafın sorunlarını dinleyen Başkan Altepe, Atatürk Caddesi, Hanlar Bölgesi ve çarşı bölgesinin Bursa için çok önemli olduğunu, bu bölgede vatandaşların rahat hareket etmesi için gerekli tüm çalışmaları yapacaklarını söyledi. Başkan Altepe, “Orhangazi Altgeçidi belediyemize ait bir yer altı çarşısı. Sıkıntılar vardı. Çarşı esnafımızın yıllardır bekleyen problemlerini çözmek için yerinde incelemelerde bulunup gerekli çalışmaları başlatıyoruz” dedi.

Çalışmalar yaz aylarında tamamlanacak
Çarşının ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında gereken çalışmaların yapılacağını kaydeden Başkan Altepe, “Orhangazi Altgeçidi Çarşısı’nın şehrin kalbine yakışır hale gelmesiyle ilgili adımlarımızı attık. Çocuklar, yaşlılar ve engelli vatandaşlarımızın kullanacağı yürüyen merdiven gibi sistemlerin kurulması için ön incelemelerimizi yaptık. Teknik ekiplerimiz çalışmalara devam edecekler. Çarşının hem görüntü hem de tertipli olması için gerekeni yapacağız. Çalışmaların bu yaz içinde bitirilmesini hedefliyoruz” diye konuştu.

Başkan Altepe’ye teşekkür
Orhangazi Altgeçidi Çarşı Yöneticisi Ruçhan Diriker de çarşının problemlerini Başkan Altepe’ye yerinde aktardıklarını belirterek, beklenen çalışmaların en kısa sürede yapılacağına inandıklarını kaydetti. Çarşı esnafı Erkan Tuğrul Karagöz ise, “Çarşımız, Türkiye’nin diğer illerinden ve dünyadan çok sayıda misafiri ağırlayan Bursa’daki önemli çarşılardan biri. Buradan her gün 100– 200 bin civarında insan geçiyor. Elektrik kablolarından su sızıntılarına ve zemine kadar birçok problemimiz var” dedi. Karagöz, sıkıntılarının çözümü noktasında emek harcayan Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 28.05.2010 | Okunma sayısı:8912

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu