Haberler

Orhaneli Büyükşehir ile güç kazanacak

Font Boyutu

 19 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

Orhaneli Büyükşehir ile güç kazanacak
Orhaneli’nin sorunlarını Büyükşehir çözecek
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orhaneli’nin Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla güç kazanacağını söyledi.
- Altepe, Orhaneli’nin yıllardır bekleyen sorunlarının Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle çözüme kavuşacağını söyledi.
- Başkan Altepe; “Bursa, belediyecilik hizmetlerinde en çok konuşulan şehir haline geldi. Büyükşehir Belediyesi, Orhaneli’nin de yanında” dedi.
- Başkan Altepe: “Hedefimiz dağ bölgesinde yaşayanlara istihdam sağlanması ve göçün sona ermesidir”

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın dağ yöresindeki en önemli ilçelerinden biri olan Orhaneli’de halkın nabzını tuttu, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla kırsala güç katacağını söyledi.

Bursa’nın merkez ilçelerinde imza attığı hizmetlerle kente değer katan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin dağ yöresinde de varlığını hissettiriyor. Orhaneli’de vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Altepe, önce ilçede esnafı ziyaret etti, ardından Göynükbelen, Fadıl, Gümüşpınar ve Karıncalı’da vatandaşların nabzını tuttu. Orhaneli’de halkın sorunlarının Büyükşehir Belediyesi ile daha rahat çözümleneceğini söyleyen Başkan Altepe, bütünşehir yasasının önemini anlatarak, “Bursa, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleriyle dünya çapında adımlar attı. Türkiye’de hızlı bir kalkınma var. Türkiye dünyanın parlayan yıldızı oldu. Bursa da belediyecilik hizmetlerinde en çok konuşulan şehir haline geldi. Bursa’ya hizmet etmek için buradayız. Büyükşehir Belediyesi, Orhaneli’nin de yanında” diye konuştu.

“Orhaneli’nin değerini biliyoruz”
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda yapacağı yatırımlardan örnekler veren Altepe, Keles’te kurulan süt ürünleri üretim fabrikasını hatırlatarak, “Bursa’nın değerini kentte yaşayanlar bilir. Bizler de Bursa’nın ve Orhaneli’nin değerini biliyoruz. Dağ yöresi, Türkmen ve Yörük kültürünün yaşadığı en önemli bölge. Kültürümüzü korumaya çabalıyoruz. Burada yaşayanlar göç etmesin diye fabrikalar kuruyoruz. Dağ bölgesine Büyükşehir Belediyesi olarak kurduğumuz süt ürünleri fabrikasının yaşattığı sinerjiyi herkes görüyor. Bölgede bir de et ürünleri fabrikası kurmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hedefimiz burada yaşayanlara istihdam sağlanmasıdır” dedi.

“Büyükşehir’in gücünü Orhaneli de yaşayacak”
Başkan Altepe, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ile birlikte yaptığı ziyaretlerde, Orhaneli’nin tüm sıkıntılarının Büyükşehir Belediyesi ile çözüleceğini ifade ederek, “Bursa ve Orhaneli çok şanslı. Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kesimin gelişmesi, insanımızın eksiklerinin giderilmesi için gayretli çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tarımın, hayvancılığın gelişmesi Büyükşehir Belediyesi ile birlikte olacak. Büyükşehir’in gücünü Orhaneli de yaşayacak. Bu bölge ayrıcalıklı bir bölge. Dağ yöresinin daha da güçlenmesi ve kalkınması için destek vereceğiz. Bugüne kadar ihmal edilenleri bugün gerçekleştirelim ve farklı yatırımları yapalım istiyoruz, her türlü öneriye de açığız” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe’nin vatandaşların sevgi seliyle karşılandığı ziyaretlerde Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu da Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kırsalın, geçmişte yapılanların yaklaşık 4 katı daha fazla hizmet alacağını ve Orhaneli’nin daha da güçleneceğine inandığını söyledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.02.2014 | Okunma sayısı:3906

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu