Haberler

Önce açılış sonra aşure ikramı

Font Boyutu

16 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

ÖNCE AÇILIŞ SONRA AŞURE İKRAMI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YEŞİLYAYLA HAVUZLU SOKAK CAMİİ’NE KAZANDIRILAN EK HİZMET BİNASI, TUVALETLER, ABDEST ALMA YERLERİ VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ HİZMETE AÇILIRKEN, BAŞKAN ALTEPE AÇILIŞIN ARDINDAN VATANDAŞLARA AŞURE DAĞITTI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BİR TARAFTAN ŞEHRE VİZYON KATACAK MAKRO PROJELERLE UĞRAŞIRKEN, DİĞER TARAFTAN DA VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ YERİNE GETİRDİKLERİNİ BELİRTEREK, “SİZLER BİZİ DESTEKLEDİĞİNİZ MÜDDETÇE, BİZLER DE BURADA OLDUĞUMUZ MÜDDETÇE BU HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK” DEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yeşilyayla Havuzlu Sokak Camii’ne kazandırılan ek hizmet binası, tuvaletler, abdest alma yerleri ve çevre düzenlemesi hizmete açılırken, Başkan Altepe açılışın ardından vatandaşlara aşure dağıttı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bir taraftan şehre vizyon katacak makro projelerle uğraşırken, diğer taraftan da vatandaşların taleplerini yerine getirdiklerini belirterek, “Sizler bizi desteklediğiniz müddetçe, bizler de burada olduğumuz müddetçe bu hizmetlerimiz devam edecek” dedi.

Kent merkezinde yoğun yapılaşma nedeniyle sosyal donatı alanlarından mahrum kalan mahalleler, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yıkımlarla vatandaşların nefes alacağı alanlara kavuşuyor. Yapılaşmanın yoğun olduğu Yıldırım İlçesi Yeşilyayla Mahallesi’nde de herhangi bir sosyal donatı alanı bulunmayan Havuzlu Sokak Camii’ne ek hizmet binası, tuvaletler, abdest alma yerleri ile bir de lokal kazandırıldı. Caminin yanında bulunan binanın yıkılmasının ardından yerine yapılan ek üniteler törenle hizmete açıldı.

Destek sizden hizmet bizden
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın’ın da katıldığı törende özellikle sosyal donatı alanlarından mahrum mahallelerde halkın talepleriyle yakından ilgilendiklerinin altını çizdi. Bir yandan şehre vizyon katacak makro projelerle uğraşırken, diğer taraftan da vatandaşların dertlerine ilaç, yaralarına merhem olmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Altepe, mahallelerin daha yaşanılabilir hale getirilmesi için uğraştıklarını vurguladı. Yeşilyayla Mahallesi’nde de küçük ama anlamlı bir açılış yaptıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Önemli olan halkımızın mutluluğu. Yeşilyayla mahallesi, Maltepe mahallesi ne istiyor. Bunlar önemli. Ben 48 yıldır seçimlere katılıyorum. Bunun 40 yılında da yönetici olarak katıldım. Mahalle mahalle, sokak sokak Yıldırım’ı geziyoruz. Onun için bu mahallelerde ne eksik bizi yakından ilgilendiriyor. Bu işler çok büyük rakam tutmayan işler ama birilerinin ilgilenmesi gerekli. Hizmet için buradayız. Sizler bizi hizmet için seçtiniz. Bizler de hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Sizler desteklediğiniz müddetçe, bizler de burada olduğumuz müddetçe bu hizmetler devam edecek. Destek sizden hizmet bizden” dedi.
Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın da hem Büyükşehir Belediyesi’nin hem de Yıldırım Belediyesi’nin halkın taleplerinin karşılanması noktasında önemli çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak, Havuzlu Sokak Camii’ne kazandırılan ek hizmet binası ve çevre düzenlemelerinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Yeşilyayla Mahalle Muhtarı Elfaz Şahin ile Cami imam hatibi İsmail Bülbül, mahalleye kazandırılan eser nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Açılış kurdelesini kesen Başkan Altepe ve protokol üyeleri daha sonra törene katılan davetlilere aşure dağıttı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 16.10.2017 | Okunma sayısı:2171

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu