Haberler

'OLUMLU DÜŞÜNCE İNSANI BAŞARIYA GÖTÜRÜR'

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BİNTED tarafından düzenlenen ‘NLP İLE Motivasyon ve Verimlilik’ konferansında, olumlu düşünmenin yaşam kalitesini arttıracağı vurgulandı.

Bursa İnsan Kaynakları Taahhüt, Eğitim, Danışmanlık Hizmetleri İmar İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti. (BİNTED) tarafından Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferans, idarecilerin ve personelin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

BİNTED Ortaklar Kurulu Başkanı ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, BİNTED’in Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Amiral Gemisi’ olduğunu söyleyerek, “Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan insanlar olarak hepimiz Bursa’ya ve Türkiye’ye hizmet etmek için çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yönetiminde Büyükşehir Belediyesi, çok farklı bir dönem yaşıyor. Buna sizlerin de katkısı çok büyük. Hizmetlerimiz büyük Bursa ve büyük Türkiye için” diye konuştu. Bursa’nın krizden çok etkilendiğine değinen Pala, Büyükşehir Belediyesi’nin bu dönemde personel alımına giderek verimi arttırdığına ve istihdama katkı sağladığına işaret ederek, “İşinize dört elle sarılmalısınız. Bundan sonra da hep birlikte çalışmalarımızı daha aktif olarak hayata geçireceğiz” dedi.

“Değişim cesaret ister”
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar da motivasyon ve verimlilik konularının yaşamı etkileyecek derecede önemli olduğunu söyledi. Avşar, konumu ne olursa olsun motivasyonsuz çalışmanın iş verimini düşüreceğini, iş ortamında da düzensizlik ve olumsuzlukların baş göstereceğini belirtti. Motivasyon ile takım ruhunun gelişeceğine dikkat çeken Avşar, “Değişmek, yaşamın akışını değiştirmek cesaret ister. Motivasyonu yüksek tutmak başarı basamaklarını birer birer yükseltmek insanın kendi elindedir. Biz, el ele vererek verimli işler gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da Bursa’ya hizmet noktasında verimliliği en yüksek olan önemli projelere imza atacağız” şeklinde konuştu.

“Yaptığımız işi severek yapmalıyız”
‘NLP ile Motivasyon ve Verimlilik’ konusunda bilgiler veren Eğitim Danışmanı ve Yaşam Koçu Semra Kozanlı, “NLP ile Motivasyon ve Verimlilik’ konulu sumununda yaşamda başarılı olabilmek için insanın kendisini tanıması gerektiğine işaret ederek, başarı için olumlu düşünmenin önemine dikkat çekti. Herşeyin beyinde başlayıp beyinde bittiğini ifade eden Kozanlı, “İmkansız dediğimiz herşey beyninizde bulunuyor. Yaşamda ne istediğimizi iyi bilmeli ve net olmalıyız. Bazen amaçla hedef karışıyor. Örneğin bir ev hanımı istediğinde 2 saatte çok güzel yemekler hazırlayabilirken, istemediği biri geleceği zaman, yürekten olmayacağından yaptığı yemeğin mutlaka bir yanı eksik kalacaktır. Yaptığımız iş ne olursa olsun severek yapmalıyız. Her şeyin başı sevgi” dedi.
Bir şeyi isterken ve yaparken yürekten olup olmadığının önemini vurgulayan Kozanlı, “Motivasyon insan yaşamında çok önemli. NLP, beyin kullanma dili de yaşamda çok önemli. Muhteşem bir beynimiz var, mucizeler gerçekleştiriyor. Kararlı bir zihin, kendini motive eder. Eğer kararlıysanız evren de size yardımcı oluyor. Her zaman olumlu düşünmeli, sahip olduklarımıza şükretmeli, teşekkür etmeliyiz” şeklinde konuştu. Kriz döneminde de insanların para yok dedikçe parasız kaldığını ifade ederek, “Krizi fırsata çevirmek gerekli. Olumsuz baktıkça olumsuz olaylar birbirini çeker. Hayatta mutlaka acılar oluyor, siyah olmadan beyazın değerini bilemeyiz. Gece olmadan da gündüzün değerini bilemeyiz” dedi.
Konferansın sonunda, BİNTED Genel Müdürü Birgül Yıldız Günay, konferansta katılımcılara olumlu düşünmenin yollarını aktaran Semra Kozanlı’ya çiçek vererek teşekkür etti.

Tarih: 17.01.2010 | Okunma sayısı:6492

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir