Haberler

“OLİMPİYATLAR ARTIK HAYAL DEĞİL”

Font Boyutu

 15 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

“OLİMPİYATLAR ARTIK HAYAL DEĞİL”
- YAZ SPOR OKULLARINDA SERTİFİKA HEYECANI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN SAĞLIKLI VE SPORCU NESİLLER YETİŞTİRİLMESİNE KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA DÜZENLENEN YAZ SPOR OKULLARININ MASA TENİSİ, GÜREŞ VE KORT TENİSİ BRANŞLARINDA BİRİNCİ DÖNEMİ TAMAMLAYAN GENÇ SPORCULARA SERTİFİKALARI VERİLDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, YAZ SPOR OKULLARI SAYESİNDE KÜÇÜK YAŞLARDA SPORA BAŞLAYAN ÇOCUKLARIN GELECEKTE BURSA’YI OLİMPİYATLARDA TEMSİL EDECEĞİNE İNANDIĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor bünyesinde düzenlenen yaz spor okullarının masa tenisi, güreş ve kort tenisi branşlarında birinci dönem tamamlandı. İlk dönemi başarıyla bitiren küçük sporcular sertifikalarını Başkan Altepe’nin elinden aldı.

Sağlıklı kentlerin ancak sağlıklı bireylerden oluşacağından hareketle yeni neslin spora yönlendirilmesi amacıyla kentin her köşesinde spor tesisi yatırımlarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da düzenlendiği yaz spor okullarıyla çocukları sporla buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyespor bünyesinde sürdürülen ve halen bin 500 sporcunun devam ettiği yaz spor okullarında masa tenisi, güreş ve kort tenisi branşlarında ilk dönem tamamlandı. Üç branşta ilk dönemi başarıyla tamamlayan kursiyerler, sertifikalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katıldığı törenle aldı.

Olimpiyatlar artık hayal değil
BUSKİ tenis kortlarında düzenlenen sertifika töreninde konuşan Başkan Altepe, geçmişte Bursa’dan olimpiyatlara sporcu gitmesinin hayal olduğunu ancak bugün Büyükşehir Belediyespor bünyesinde olimpiyatlara gitmeye hak kazanan sporcular olduğunu söyledi. Bu önemli başarının altında tesisleşmenin yattığını hatırlatan Başkan Altepe, “Kentimizde 7’den 70’e herkesin sporla buluşması için her köşe spor salonları, yüzme havuzları, tenis kortları yapıyoruz. İstiyoruz gençlerimiz kendi yetenekleri doğrultusundaki branşlarda spor yapsın. Bu dönem 100 spor tesisini Bursa’ya kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında yaptığımız 20 tesisi hizmete açtık” dedi.

İdealist gençler yetiştiriyoruz
Sağlıklı, vizyon sahibi ve idealist gençler yetiştirilmesi için sporun büyük önem taşıdığını ifade eden Başkan Altepe, “Spor sağlık demek, disiplin demek, kişisel gelişim demektir. Spor yapan gençlerin kötü alışkanlıklara yönelmesi mümkün değil. Bu nedenle biz gençlerimizin bütün boş vakitlerini sporla değerlendirmeleri sağlamaları için yoğun çaba harcıyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, daha sonra masa tenisi, güreş ve kort tenisi branşlarını başarıyla tamamlayan sporculara sertifikalarını verdi.
Başkan Altepe ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar daha sonra Büyükşehir Belediyespor’un milli tenisçileri Cemal Demirci, Muazzez Demirci ve Muhammet Haylaz ile gösteri maçı yaptı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 15.07.2011 | Okunma sayısı:5986

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu