Haberler

OKULLARDAN ENGELLİLERE BÜYÜK DESTEK

Font Boyutu

 18 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

OKULLARDAN ENGELLİLERE BÜYÜK DESTEK
- BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ TARAFINDAN BAŞLATILAN ‘ALTIN KAPAK SANDALYEYE’ PROJESİNE OKULLARDAN BÜYÜK DESTEK GELDİ.

BURSA – İhtiyaç sahibi engellilere akülü tekerlekli sandalye temin etmek amacıyla Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından başlatılan ‘Altın Kapaklar Sandalyeye’ projesine Bursalı öğrencilerden anlamlı destek geldi.

Plastik kapakların geri dönüşümü ile alınacak akülü arabaları ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaştırmak amacıyla Bursa Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen projeye, anaokulu, ilköğretim ve lise okulları ilgi gösterdi. Öğrencileri tarafından toplanan yaklaşık 3 ton kapak, Engelliler Meclisi üyeleri tarafından toplanarak Çekmişoğlu Atık Geri Kazanım firmasına teslim edildi. Dr. Necla Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan ritim grubu ise, kapakları teslim almaya gelen Engelliler Meclisi üyeleri için özel bir gösteri yaparak moral verdi.

Bursa genelindeki okulların bu kampanyaya destek vermesinin çok anlamlı olduğunu belirten Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, plastik kapakların hem geri dönüşüme kazandırıldığını, hem de engelli vatandaşlara destek verilmiş olduğunu söyledi. Bursa Kent Konseyi tarafından başlatılan projeye başta okullar olmak üzere muhtarlıklar, alışveriş merkezleri ve restoranların yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Başkan Pala, engellerin ortadan kaldırılması için Bursalıların projeye destek vermeye devam etmesini istedi.

Engelliler Meclisi İbrahim Sönmez ise, engelsiz bir Bursa için çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Bu kapsamda bir yıl sürecek olan kampanya ile 100 tane akülü araba almayı hedeflediklerini anlatan Sönmez, projeyi sahiplenen öğrencilere ve Bursalılara teşekkür etti.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından başlatılan ‘Altan Kapaklar Sandalyeye’ projesine son olarak destek veren okullar şunlardır;
“Dörtçelik İlköğretim Okulu (İO), Martur İO, Fethiye Dörtçelik İO, Doburca İO, Asil Çocuk Anaokulu, Dr. Necla Yazıcıoğlu İO, Gürsu Latif Dörtçelik İO, BTSO İO, TED Koleji İO, Setbaşı İO, Gürsu Atatürk İO ve Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 18.07.2011 | Okunma sayısı:6977

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir