Haberler

OKULDA NEFES KESEN TATBİKAT

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından olası yangın hallerinde öğrencilerin nasıl hareket etmeleri gerektiğini anlatmaya yönelik düzenlenen tatbikat, Tophane Endüstri Meslek Lisesi’nde heyecanlı anlara sahne oldu.

İtfaiye teşkilatının, öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirdiği tatbikatta, senaryo gereği ateş yakıldı. İtfaiyecilerin yangınlarda yapılaması gerekenleri uygulamalı olarak anlattığı tatbikatta yakılan sembolik ateş, kuru kimyevi tozlar içeren yangın tüpleri kullanılarak söndürüldü. Tophane Endüstri Meslek Lisesi’nde bu yıl eğitime başlayan ‘İtfaiye’ bölümünün öğrencileri de yangın tüpüyle temsili yangın söndürme uygulamasında görev aldı. Yangınlarda ve doğal afetlerde kullanılan, arama kurtarma aracındaki malzemelerin tanıtıldığı uygulamada itfaiyeciler, İtfaiye Daire Başkanlığı’na ait 32 metrelik merdivenle yaralı kurtarma çalışması da yaptı. Kurtarma çalışmasını izleyen öğrenciler, itfaiyecileri alkış yağmuruna tuttular.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Gruplar Baş Amiri Özcan Bayrak, Bursa’da 2008 yılı içerisinde sivil halk, öğretmen, öğrenci ve esnaf gibi gruplar için 21 bin 578 adet yangın eğitim tatbikatı yapıldığını ve bu tatbikatların bu yıl da devam edeceğini ifade etti. Öğrenciler ve öğretmenler, tatbikatın ardından itfaiyecileri kutlarken, eğitime katkıda bulunduğu için Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür ettiler.

Tarih: 30.09.2009 | Okunma sayısı:6503

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir