Haberler

Okul sporları etkinliklerine start

Font Boyutu

 18 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

OKUL SPORLARI ŞENLİĞİNE START

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE MİLLİ EĞİTİM İL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN BİRLİKTE ORGANİZE ETTİĞİ OKUL SPORLARI ETKİNLİKLERİ NİLÜFER’DE BAŞLADI.

-          YÜZÜNCÜ YIL MAHALLESİ’NDE YER ALAN EMİR KOOP İLKOKULU’NDA YAPILAN FİZİKSEL ETKİNLİK VE OYUN GÜNLERİ ŞENLİĞİ’YLE BU YIL 17 İLÇEDE 250 BİN ÖĞRENCİ OKUL SPORLARIYLA TANIŞACAK.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği Okul Sporları Etkinlikleri Nilüfer’de başladı. Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde yer alan Emir Koop İlkokulu’nda yapılan Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri Şenliği’yle bu yıl 17 ilçede 250 bin öğrenci okul sporlarıyla tanışacak.

Şenliklerin açılışı, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse’nin katılımıyla yapıldı. Başkanvekili Köse, şenlikler kapsamında satranç, mangala, 4.sınıflar mini voleybol, 4. sınıflar futbol ve mini olimpiyatlar olmak üzere birçok farklı alanda etkinlikler düzenleneceğini belirtti. Son 3 yıl okul sporları kapsamında 17 ilçede birinci yıl 196 bin, ikinci yıl 219 bin 500, üçüncü yılında da 240 bin öğrenciyi sportif faaliyetler ile buluşturma fırsatını bulduklarını söyleyen Başkanvekili Köse, “2017-2018 eğitim-öğretim yılında ise 165 ilkokulumuza çeşitli seviyede malzeme yardımı ve sportif organizasyon planlandı. 384 ortaokulumuza ve 284 lisemize ise kasım ayı içerisinde malzeme yardımı yapılacak. Hedefimiz tüm eğitim öğretim kurumlarımızın sportif temel ihtiyaçlarını karşılamak” dedi. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın spor alt yapısını güçlendirmek hedefiyle amatör spor kulüplerine saha, mahallelere tesis, okullara spor salonları kazandırdıklarını söyleyen Başkanvekili Köse, “Diğer taraftan spor kültürünün küçük yaşlarda aşılanması hedefiyle geniş katılımlı etkinliklere de imza atıyoruz” diye konuştu.

Emir Koop İlkokulu Müdürü Aydın Tunç ise etkinliğin okullarında başlatılması nedeniyle Büyükşehir yetkililerine teşekkür etti. Tunç, spor etkinliklerinde görev alacak öğretmenlere başarılar, öğrencilere ise iyi eğlenceler diledi.

Konuşmaların ardından şenlikler başlatıldı. Protokol üyeleri, öğrencilere eğlencede eşlik etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 18.10.2017 | Okunma sayısı:1661

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu