Haberler

OĞUR VE DEMİRCİOĞLU İHSANİYE'Yİ FETHETTİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Temaşa-i Ramazan’ etkinlikleri kapsamında usta sanatçılar Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, Nilüfer’de muhteşem bir konser verdi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin her noktasına ulaştırılan Ramazan etkinliklerinin konuğu, müziğin duayenlerinden Erkan Oğur ile İsmail Hakkı Değirmencioğlu oldu. İhsaniye Pazar Alanı’nda sahne alan sanatçılar, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Nilüfer’de animasyon gösterileriyle başlayan programda hayranlarıyla biraraya gelen Oğur ve Demircioğlu, konserde Türkiye’nin farklı yörelerine ait en sevilen eserleri seslendirdi. Sahne performanslarıyla gönülleri fetheden usta sanatçılar, Bursa’da olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını dile getirdi. Müziğe 4 yaşında keman, bağlama ve cümbüş çalarak başlayan, perdesiz gitar ve perdesiz bağlamayı icat eden, Türk Müziği’ne icracı ve yorumcu olarak büyük katkı sağlayan Erkan Oğur, dünya müzik literatüründe yerini almasına neden olan yeteneği ile Bursa’da sevenlerini mest etti. Türkülere eşlik eden Bursalılar da sanatçıları alkışlarıyla ödüllendirdi.
Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan, konserin sonunda usta sanatçıları çiçek vererek tebrik etti. Bakan, “Bu güzel gecede bizlere keyifli bir program sunan değerli sanatçılar Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz. Bursa’da yeniden onlarla buluşmayı umuyoruz” dedi.

Tarih: 28.08.2009 | Okunma sayısı:4844

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir