Haberler

Öğretmenlere teleferik 1 hafta ücretsiz

Font Boyutu

 22 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

ÖĞRETMENLERE TELEFERİK 1 HAFTA ÜCRETSİZ

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KAPASİTESİ 12 KAT ARTIRILAN VE 13 DAKİKADA BURSA’DAN ULUDAĞ’A ULAŞMAYI SAĞLAYAN MODERN TELEFERİĞİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ NEDENİYLE ÖĞRETMENLERE 1 HAFTA BOYUNCA ÜCRETSİZ HİZMET VERECEĞİNİ AÇIKLADI.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kapasitesi 12 kat artırılan ve 13 dakikada Bursa’dan Uludağ’a ulaşmayı sağlayan modern teleferiğin 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlere 1 hafta boyunca ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı.

Bursa’nın şehir dışında da bilinen en önemli özelliklerinden biri olan teleferiğin son dönemde yenilenerek kapasitesinin artırıldığını, modern kabinlerle hiçbir sıkıntı çekmeden büyük bir seyir zevkiyle çok kısa sürede Bursa’dan Uludağ’a ulaşmanın mümkün hale getirildiğini belirten Başkan Altepe, ilk 4 ayda 450 bini aşkın yolcu taşıyarak hedefleri aştıklarını söyledi. Teleferiği kullananların şu ana kadar daha çok yabancılar olduğunu, yerli turistlerin de bu imkanlardan faydalanmasını istediklerini söyleyen Başkan Altepe, resmi ve dini bayramlarda kampanyalar düzenleyerek yerli turistin ilgisini çekmeye çalıştıklarını ifade etti. İlk kampanyayı Cumhuriyet Bayramı’nda yaptıklarını ve Bursa tarihinde rekora imza atarak tek günde 10 binden fazla yolcu taşıdıklarını hatırlatan Başkan Altepe, ikinci kampanyayı da 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenler için haftalık hazırladıklarını anlattı. Kampanyanın yapılmasına destek veren Bursa Teleferik AŞ yöneticilerine teşekkür eden Başkan Altepe, “Öğretmenler, geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştirmekle mükellef olan çok değerli insanlarımız. Bizler de onlara olan vefa borcumuzu ödemek, saygımızı ifade etmek için böyle bir uygulamaya gittik. Bursa’da görev yapan tüm öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Pazartesi’den Cuma’ya haftanın 5 günü bu imkandan ücretsiz faydalanabilecek. Uludağ’ın güzel havasından istifade edebilecek. Tüm öğretmenlerimizi kendi haftalarında Uludağ’a bekliyoruz” dedi.

Bursa Teleferik AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Emekli Öğretmen Tansel Cumbul ise, toplumun temelinin eğitim, eğitimin temelinin de öğretmen olduğunu vurgulayarak, tüm meslektaşlarını öğretmenler haftası nedeniyle teleferiği kullanmaya davet etti.

Başkan Altepe, aynı zamanda Bursa Teleferik AŞ Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul’un da annesi olan Emekli Öğretmen Tansel Cumbul’un elini öperek 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  

Tarih: 22.11.2014 | Okunma sayısı:5555

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu