Haberler

Öğrencilere tez desteği

Font Boyutu

4 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

Öğrencilere tez desteği
- Sağlıklı Kentler Birliği tezlere destek vermeye devam ediyor.

BURSA – Kent ve kent sağlığı konularında yerel yönetimlere yönelik eğitimler veren ve danışmanlık yapan Sağlıklı Kentler Birliği, üniversitelerin yüksek lisans, doktora ve tıpta uzmanlık tezlerine destek vermeye devam ediyor.

Kuruluşundan bugüne birlik başkanlığı Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Sağlıklı Kentler Birliği, Dünya Sağlık Örgütü’nün Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı’nın da aktif bir üyesi ve temsilcisi konumunda... Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tezlere destekle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Başkanlığını yürüttüğümüz ve ülkemizde 67 üye belediyesi bulunan Sağlıklı Kentler Birliği, 2016 yılında başlattığı birlik üyesi illerin üniversitelerinde kent, kentlerin sağlık durumu, kentlerde sağlığı etkileyen etmenler ve sağlıklı kentler ile ilgili alanlarda araştırma gerçekleştiren öğrencilerin tezlerine yönelik destek vermeye başlamış. Bu kapsamda 7 yüksek lisans, 4 doktora ve 2 tıpta uzmanlık öğrencisinin tezleri desteklenmiştir. Bu desteği bu yıl da sürdüreceğiz. 11 Eylül 2017 tarihinde sona erecek olan başvurular ile ilgili dosyalara Sağlıklı Kentler Birliği’nin internet sitesinden ulaşılabilecek” dedi.
Öte yandan tıp fakültelerinde yüksek lisans ve doktoranın yanı sıra ‘Araştırma Görevlisi’ olarak görev yapan uzmanlık öğrencileri de bu destekten yararlanabilecekler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 04.08.2017 | Okunma sayısı:1203

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir