Haberler

ÖĞRENCİLERDEN ENGELLİLERE DESTEK

Font Boyutu

28 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

ÖĞRENCİLERDEN ENGELLİLERE DESTEK
—ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, BURKENKON - BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BURKENKON) Engelliler Meclisi, Uludağ Üniversitesi Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu üyelerini ağırladı.

Bursa Kent Konseyi (BURKENKON) ofislerinde gerçekleşen ziyarette Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ile yürütme kurulu üyeleri hazır bulundu. Engelliler Meclisi’nin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler veren Sönmez, engellilerin toplum içinde eğitim ve üretim kapasitelerinin geliştirilmesi ve gündelik yaşamda daha fazla yer almalarının sağlanmasını hedeflediklerini söyledi. Engelliler Meclisi’nin engellilerin ve engellilerle ilgili kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve üniversite temsilcilerinin oluşturduğu demokratik bir yapı olduğunu anlatan Sönmez, “Engellilere olanak verildiğini büyük başarılar elde edebiliyorlar. Müzik çalışmalarımızın yanında futbol, okuma-yazma, İngilizce kursu ve sanat çalışmaları da yapıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz sosyal faaliyetlerin neticesinde birçok konuşamayan arkadaşımız konuşmaya başladı. Yürüttüğümüz projelerle de Türkiye’ye örnek oluyoruz. Tüm Bursalıların kapak desteğini sürdürmesini bekliyoruz” dedi.
Sönmez, Öğrenci Konseyi’nden üniversitelerinden engellilere uygun hale getirilmesi konusunda destek beklediklerini söyledi. Uludağ Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Lütfi Örs de Türkiye’nin ilk engelli Öğrenci Konseyi Başkanı olduğunu belirtti. Bursa Kent Konseyi Engeliler Meclisi çalışmalarının yakından takip ettiklerini söyleyen Örs, üniversitelerin engellilere uygun hale getirebilmesi için gerekli destekleri vereceklerini ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 28.01.2013 | Okunma sayısı:2461

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir