Haberler

Öğrencilerden engelli bireylere anlamlı destek

Font Boyutu

26 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

Öğrencilerden engelli bireylere anlamlı destek
- Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi tarafından yürütülen plastik kapak kampanyasına Fatih İlköğretim Okulu’ndan büyük destek geldi.

BURSA – İhtiyaç sahibi engellilere akülü tekerlekli sandalye temin etmek amacıyla BKK Engelliler Meclisi tarafından yürütülen plastik kapak kampanyasına Fatih İlköğretim Okulu’ndan destek geldi.

Plastik kapakların geri dönüşümüyle alınacak akülü arabaları ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaştırmak amacıyla Bursa Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen projeye öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Haluk Türköz’ün koordinasyonunda öğretmen ve öğrencilerin katkılarıyla toplanan kapaklar, Bursa Kent Konseyi yetkililerine teslim edildi.
Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Haluk Türköz, okul olarak sosyal sorumluluk projelerine karşı duyarlı olduklarını dile getirdi. Bursa’ya ve Bursa’da yaşayan bireylere faydalı olacak her çalışmaya destek olacaklarını belirten Türköz, Bursa Kent Konseyi’ne bu anlamlı çalışmadan ötürü teşekkür etti.

Bursa genelindeki okulların bu kampanyaya destek vermesinin çok anlamlı olduğunu belirten BKK Başkanı Semih Pala, plastik kapakların hem geri dönüşüme kazandırıldığını, hem de engelli vatandaşlara destek verilmiş olduğunu söyledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 26.02.2014 | Okunma sayısı:1782

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir