Haberler

Öğrenciler Bursa’ya hayran kaldı

Font Boyutu

11 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

Öğrenciler Bursa’ya hayran kaldı
- Bulgaristan ve Makedonya’dan Bursa’ya gelen öğrenciler, kentin tarihi dokusuna ve köklü kültürüne hayran oldu.

BURSA – Bulgaristan ve Makedonya’dan Bursa’ya gelen öğrenciler, kentin tarihi dokusuna ve köklü kültürüne hayran oldu.

Bursa’nın ve Türk kültürünün daha yakından tanınması hedefiyle gerçekleştirilen programlar kapsamında Bursa’ya gelen öğrenciler, şehrin tarihi ve turistik mekanlarını ilgiyle gezdi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Bulgaristan’dan gelerek Bursa’da eğitim alan 80 öğrenci ile Kayhan Döner Sofrası’nda gerçekleştirilen yemekte bir araya geldi. Balkanlar Kültür ve Yardımlaşma Derneği aracılığıyla geldikleri kentte, Türk kültürünü yakından tanıma şansı bulan öğrenciler, Bursa’yı çok sevdiklerini söyledi. Başkanvekili Karlık, Büyükşehir Belediyesi’nin Balkanlara verdiği desteği anlatarak, ülkelerarası kültür köprüsünün önemine işaret etti. Karlık, sohbet ettiği öğrencilere Büyükşehir Belediyesi’ne özgü hediyeler de verdi.
Öte yandan Bursa’da bulunan Makedonya Kosova Yaz Eğitim Kampı öğrenci grubu ile Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Bursa Valiliği destekleriyle Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Yaz Okulu Etkinlikleri kapsamında Bursa’da bulunan öğrenci heyeti ile de Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç bir araya geldi ve öğrencilere Bursa’ya dair bilgiler verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 11.08.2017 | Okunma sayısı:1123

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu