Haberler

Font Boyutu

Öğrenciler Bursa'ya hayran oldu

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret eden Polonya, Romanya ve Bosna Hersek Zavidovici’den gelen öğrenciler, Bursa’yı çok beğendiklerini ve gördükleri misafirperverlikten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Polonya, Romanya ve Bosna Hersek Zavidovici’den gelen öğrencilerle Tarihi Belediye Binası’nda görüştü. Aktaş, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ programı kapsamında Bursa’da bulunan Zavidovici Belediye Başkanı Haşim Mujanovic ile de bir araya geldi. Ziyarette, Mujanovic’e Zavidovici Belediye Başkan Yardımcısı Nermin Cahtorevic, Zavidovici Kovacı Okul Müdürü Midhat Mujanovic, Zavidovici Kültür Folklor Başkanı Enes Bajriç ile öğrenciler ve Bursa Balkan Kadınları Derneği üyeleri de eşlik etti.

Bursa’nın Balkanlar için önemini bildiğini söyleyen Başkan Aktaş, Balkanlardan göç eden pek çok vatandaşın da Bursa’da yaşadığına dikkati çekti. Bursa’nın Türkiye ve Balkanlar arasında dostluk köprüleri kurduğuna değinen Aktaş, öğrencilerin ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ etkinlikleri nedeniyle Zavidovici’den Bursa’ya gelmelerinin kültürel güzellikleri daha da pekiştirdiğini belirtti. Bosna Hersek heyeti de Bursa’yı çok beğendiklerini ve kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini anlattı. Yöresel kostümleriyle ziyarete gelen öğrenciler ise ilgi odağı oldu.

Aktaş, Bursa’yı tanıttı

Başkan Aktaş, aynı zamanda, AB Erasmus Projesi kapsamında Polonya ve Romanya’dan gelen ve Alara Ortaokulu tarafından Bursa’da ağırlanan öğrencilerle de görüştü. Keyifli buluşmada, Başkan Aktaş, konuklarına Bursa’yı tanıttı.

Bursa’nın değerlerini yerinde gören ve burada çok güzel karşılandıklarını ifade eden öğrenciler de kente dair merak ettikleri soruları Başkan Aktaş’a sordu. Başkan Aktaş, ziyaretlerin sonunda konuklarına Bursa’ya özgü hediyeler verdi ve öğrencilerle günün anısına fotoğraf çektirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 25.04.2018 | Okunma sayısı:1521

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu