Haberler

‘NOSTALJİK TRAMVAY’DA KAZMA VURULUYOR

Font Boyutu

1 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

‘NOSTALJİK TRAMVAY’DA KAZMA VURULUYOR
İMZALAR NOSTALJİK TRAMVAY İÇİN ATILDI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, CUMHURİYET CADDESİ’NDE UYGULANACAK NOSTALJİK TRAMVAY PROJESİ’NİN YER TESLİMİNİ YAPTI, İNŞAAT KURBAN BAYRAMI’NDAN SONRA BAŞLIYOR.
- BAŞKAN ALTEPE, NOSTALJİK TRAMVAY İLE BURSA’NIN ÖNEMLİ BİR KENT AKSESUARI KAZANACAĞINI BELİRTEREK, İNŞAATI MART AYINDA BİTİRMEYİ HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Caddesi’nde uygulanacak nostaljik tramvay projesinin yer teslimini yaptı. İhaleyi kazanan firma yetkilileriyle sözleşme imzalayan Başkan Altepe, Kurban Bayramı’ndan sonra inşaatına başlanacak olan projeyi mart ayında bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi, Reyhan ve Kayhan bölgelerinin tam ortasından geçen Cumhuriyet Caddesi’ne gece gündüz işlevsellik kazandırmayı hedefleyen nostaljik tramvay projesinde inşaat başlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ihaleyi kazanan Y.P İnşaat firmasının yetkilileriyle sözleşme imzalayarak, yer teslimini yaptı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ile Burulaş Genel Müdürü Dr. Ali Kaya’nın da katıldığı imza töreninde konuşan Başkan Altepe, sözleşme süresinin 6 ay olduğunu hatırlatarak, hedeflerinin inşaatı mart ayı içinde bitirmek olduğunu söyledi.

İnşaat bayram sonunda başlıyor
İhaleyi alan firmanın İstanbul’daki Kadıköy Moda Tramvay Hattı ile Gaziantep’teki tramvay hatlarını yapan alanında uzman bir firma olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Bugün yaptığımız sözleşmeyle yer teslimini yaptık. Kurban Bayramı’nın hemen ardından çalışmalar başlayacak. Sözleşmeye göre işin süresi 6 ay. Ancak bir mart ayı içinde çalışmaların tamamlanmasını hedefliyoruz. Cumhuriyet Caddesi Bursa’nın kalbinden geçen çok önemli bir arter. Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesi yönündeki çalışmalarımız sürürken, nostaljik tramvay da bölgeye gece gündüz bir canlılık katacak. Halkımız Tatarlık Köprüsü ile Zafer Meydanı arasında tramvayla ulaşımın keyfini yaşayacak. Bu arada Kayhan Meydanı ile ilgili çalışmalarımız da hızla sürüyor. Devlet Bakanımız Faruk Çelik, Tekel binasında 10 gün içinde yıkımlara başlayabileceğimizi söyledi. Bölgeye hem güzel bir meydan hem de tramvayla önemli bir kent aksesuarı kazandırmış olacağız” dedi.

Deneyimlerimizi Bursa’ya aktaracağız
İstanbul yaptıkları Kadıköy Moda tramvay hattının Cumhuriyet Caddesi’ne uygulanacak proje ile benzerlikler gösterdiğini dile getiren Y.P İnşaat firması yetkilisi Cengiz Atalar da, İstanbul’daki deneyimlerini Bursa’ya aktaracaklarını söyledi. Atalar, projeyi sözleşme tarihinden önce bitirmeyi amaçladıklarını da sözlerine ekledi.
Bursa’ya nostaljik tramvay hattını kazandıracak olan projeyle ilgili sözleşme Başkan Altepe ile firma yetkilisi Cengiz Atalar arasında imzalandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 01.11.2010 | Okunma sayısı:15155

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu