Haberler

NİLÜFERSPOR KULÜBÜ TESİSLERİNE KAVUŞTU

Font Boyutu

10 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

NİLÜFERSPOR KULÜBÜ TESİSLERİNE KAVUŞTU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA HAYATA GEÇİRİLEN NİLÜFERSPOR KULÜBÜ TESİSLERİ, TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.
- BURSA’NIN SPOR KENTİ OLMASINI HEDEFLEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, AMATÖR SPORA YATIRIMLARIN SÜRECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa’nın spor başkenti olması hedefiyle çalışmalarına aralıksız devam eden Büyükşehir Belediyesi, amatör spora desteklerini artırarak sürdürüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yapılan Nilüferspor Kulübü Tesisleri, törenle hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaşanabilir ve sağlıklı spor kenti Bursa’da güzel bir tesisin daha açılışının gerçekleştirildiğini söyledi. Başkan Altepe, bir marka olan Nilüferspor Kulübü’nün yıldızının gittikçe parladığını vurgulayarak, “Nilüferspor için yapılan bu tesis, Nilüferspor Kulübü Başkanı Nevzat Tuna ve değerli ekibinin spora nasıl gönül verdiğinin bir göstergesidir. Tesise katkı koyanlara tebrik ediyorum. Bursa’ya yakışan güzel bir tesis kazandırıldı. Bu bölge bundan sonra ‘spor vadisi’ olacak. Buraya yakın bir noktada oluşturulacak ve ihalesi yapılan tesis de yakın zamanda bitecek” dedi.
Bursa’ya güzel, vizyoner tesislerin kazandırılmasından yana olduklarının altını çizen Başkan Altepe, “Bursa’ya yaptığımız sporla ilgili yatırımlarda kent dinamiklerinin destek vermesini çok önemsiyoruz. Bursa’nın tarih başkenti, kaplıca şehri, yeşil kimliğini öne çıkarmayı ve turizm kenti olması için faaliyetlerimiz sürüyor. Bursa’mızın spor kenti olmasına çok önem veriyoruz. Altyapıdan sporcuların yeterli şekilde yetişmesi için çalışıyoruz. Dolayısıyla altyapıdan yetişen sporcu sayısı her gün artıyor. Şimdiden Belediyespor Kulübü bünyesinde olimpiyatlara gidecek sporcu sayısı var. Bunlar fedakarlıklarla oluyor. Sağlıklı bir gençlik yetişmesi amacıyla çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyespor kulübümüz, bünyesinde 3 bin 500 lisanslı ve 6 binin üzerinde sporcusuyla spor faaliyetlerine destek veriyor. Amatör spor kulüplerinin de canlandırılması ve eksikliklerin tamamlanmasıyla ilgili performans gösteriyoruz” diye konuştu.

“Sporun gelişmesi demek tesis yatırımı demek”
“Sporun gelişmesi demek tesis yatırımı demek” diyen Başkan Altepe, Bursa’nın her köşesine yapılan tesislerle, gençlerin spora ilgisinin dikkat çekici oranda arttığını belirtti. Yatırım yapılan bölgelerdeki sportif başarının da yükseldiğine işaret eden Başkan Altepe, “Nereye tesis yapsak o bölgede ulusal ve uluslararası başarılara imza atılıyor. Tüm semtlerde yaya mesafede spor tesisleri gerçekleştiriyoruz. Bir yandan imalatlar, açılışlar sürerken, gündemde olmayan projelerin ihaleye hazırlanması ve projelendirilmesi de devam ediyor. Bu dönemde 80’i aşkın spor tesisi ile ilgili çalışmamız var. Dönem bittiğinde bu sayı 100’ü geçecek” dedi.
Başkan Altepe, spora yatırımların artacak sürdürüleceğini belirterek, Fethiye’deki Nilüferspor Tesisleri’nin Büyükşehir Belediyesi tarafından Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nden alınarak, Nilüferspor’a devredildiğini söyledi.

“Stadyum yakında yükselmeye başlayacak”
Bursa’nın marka kent olma yolunda hızla ilerlediğini ifade eden Başkan Altepe, “3 milyonluk kentin tek takımı Bursaspor için Özlüce Tesisleri yapıldı, Vakıfköy tesisleri komple yenilendi. Bursa’ya yakışır ve Türkiye’nin en güzel stadyumunun temeli önümüzdeki günlerde atılacak. Bir yandan altyapı, deplase ve enerji hatları çalışmaları devam ediyor. Stadyum alanı bir şantiye alanı oldu. UEFA kriterlerine uygun stat da yakında yükselmeye başlayacak. Stadyumu kentin anıtsal yapısı olarak Bursa’ya kazandıracağız” şeklinde konuştu.
Stadyum için alınan bölgede bulunan Nilüfer Spor, Oyak Reno, Avcılık, Atıcılık kulüpleri için yeni tesislere ihtiyaç duyulduğunu hatırlatan Başkan Altepe, Nilüferspor Kulübü’nün günden güne daha iyi olacağını vurgulayarak, “Nevzat Bey gibi üreten bir başkanı oldukça Nilüferspor daha iyiye gidecek, böyle başkanlar oldukça Bursa’nın da yıldızı parlayacak. Nilüferspor’un bir an evvel 2. lige çıkmasını diliyoruz” dedi.

Başkan Altepe’ye teşekkür plaketi
Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Gümüş de sporun insan yaşamı için önemine değinerek, gençlerin spora yönelmesi gerektiğini vurgularken, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Cemal Vardar ise takımın ikinci lig hedeflerinin gerçekleşebileceğine dikkat çekti. Vardar, Bursa’nın gerekli potansiyele sahip olduğunu söyleyerek, “Bank Asya Ligi’ne de takım yetiştirmeliyiz” dedi.
Bursa Nilüfer Spor Kulübü Başkanı Nevzat Tuna da Büyükşehir Belediyesi’nin büyük katkılarıyla kulüp için mütevazı bir tesis yapıldığını belirterek, teşekkür ettiği Başkan Altepe’ye plaket verdi. Tuna, kulübün şu ana kadar 3. ligde şampiyon olamadığını ancak 1-2 hafta içinde yapılacak karşılaşmalar ve mücadelelerin ardından 2. lige çıkmayı hedeflediklerini söyledi. Tuna, futbolcuların motive olması adına kulüp binasında bulunan temsili kupayı da Başkan Altepe’nin elinden alacak olmanın sevincini yaşamak istediğini söyledi.
AK Parti il yöneticileri ve milletvekili adayları ile sporsevelerin de hazır bulunduğu törende, protokol üyeleri, penaltı atışı yapıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Çalışmalar kapsamında; tesis çevresine 380 metre uzunluğunda betonarme perde duvar ve 3 beton merdiven imalatı, toplam 833 metreküp beton, 62 ton inşaat demiri, 1136 ton asfalt kaplama imalatı, 1700 ton alt temel malzeme kullanıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 10.05.2011 | Okunma sayısı:14209

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu