Haberler

NİLÜFER’E HİZMET YAĞMURU

Font Boyutu

8 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

NİLÜFER’E HİZMET YAĞMURU
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ULAŞILABİLEN VE ULAŞTIRAN BİR KENT HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA NİLÜFER İLÇESİ’NDEKİ YATIRIMLARINI DA ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR.
- ALTINŞEHİR, ÖZLÜCE VE ERTUĞRUL BÖLGESİ’NDE CADDE VE KAVŞAKLAR ASFALTLANARAK NİLÜFERLİLERİN HİZMETİNE SUNULUYOR.
- BAŞKAN RECEP ALTEPE, ÖZLÜCE KAVŞAĞI İLE BİRLİKTE BİR HAFTA İÇERİSİNDE BU BÖLGEYE DÖKÜLEN 100 BİN TON ASFALTIN OSMANGAZİ’DE 2 YILDA HARCANDIĞININ ALTINI ÇİZDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi, çağdaş, ulaşılabilir ve ulaştıran bir Bursa hedefi doğrultusunda ilçe, belde, köy ayrımı yapmadan, kentteki yatırımlarını sürdürüyor.

Nilüfer’de uzun yıllardır hizmet bekleyen Altınşehir, Ertuğrul ve Özlüce bölgelerine de el atan Büyükşehir Belediyesi, bu bölgedeki asfaltlama çalışmalarına hızla devam ediyor. Özlüce’deki asfalt çalışmalarında Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ve Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten ile birlikte incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çağdaş bir kentte olması gereken tüm hizmetleri sırasıyla hayata geçirdiklerini belirtti.
Nilüfer’in bu bölgesinin uzun yıllardır hizmet beklediğine işaret eden Başkan Altepe, “Başta altyapı olmak üzere yeşil alanların düzenlenmesi, kaldırım, bordür ve tretuar ile asfaltlama çalışmaları hızla devam ediyor. Nilüfer’in en önemli bölgeleri olan Altınşehir, Ertuğrul ve Özlüce’de asfaltlama çalışmaları birkaç gün içerisinde tamamlanacak. Bu bölgelerin en önemli caddeleri olan Ahmet Taner Kışlalı Caddesi, Uğur Mumcu Caddesi, Muammer Aksoy Caddesi, Abdi İpekçi Caddesi, Doğan Avcıoğlu Caddesi, Yusuf Büyükbaşaran Caddesi, Savcı Doğan Öz Caddesi, Gıda Toptancı Caddesi, 122. Sokak, İzmir Servis Yolu asfaltlandı. Çalışmalar hızla devam ediyor. Rekreasyon, kaldırım ve ışıklandırma çalışmalarının da tamamlanmasıyla bölge çağdaş bir konforlu bir ulaşıma ve çağdaş bir görünüme kavuşacak” diye konuştu.

1 haftada 100 bin ton asfaltlama
Yatırımları sürdürürken kenti bir bütün olarak değerlendirdiklerinin altını çizen Başkan Altepe, ilçe, belde, köy gözetmeden hizmetleri şehrin her ucuna yetiştirmenin gayreti içerisinde olduklarını kaydetti. Altınşehir, Özlüce ve Ertuğrul bölgesinde Özlüce Kavşağı ile birlikte 1 haftada 100 bin ton asfaltlama yapıldığına dikkati çeken Başkan Altepe, bu rakamın Osmangazi bölgesinde 2 yılda yapılan asfaltlamaya eşit olduğunu vurguladı. Hizmet yağmurunun bu asfaltlamalarla da sınırlı kalmayacağına işaret eden Başkan Altepe, ulaşılabilir ve ulaştıran bir Bursa için yatırımların devam edeceğini sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 08.06.2011 | Okunma sayısı:7343

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu