Haberler

Nilüfer’de okul sporları şenliği coşkusu

Font Boyutu

 16 OCAK 2014

BASIN BÜLTENİ

NİLÜFER’DE OKUL SPORLARI ŞENLİĞİ COŞKUSU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÇOCUKLARLA GENÇLERİN SOSYAL VE SPORTİF GELİŞİMLERİNİ DESTEKLEYEN FAALİYETLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUL SPOR ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KATKILARIYLA DÜZENLEDİĞİ NİLÜFER FİZİKSEL ETKİNLİK VE OYUN GÜNLERİ AÇILIŞ TÖRENİ, ÇOCUKLARLA GENÇLERİ EĞLENCELİ SPOR YARIŞMALARINDA BİR ARAYA GETİRDİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ‘NİLÜFER FİZİKSEL ETKİNLİK VE OYUN GÜNLERİ’NİN AÇILIŞ TÖRENİNDE YAPTIĞI KONUŞMADA, NİLÜFER’DE HER GÜN BİR OKULDA DÜZENLENECEK FİZİKSEL ETKİNLİK VE OYUNLARLA 75 OKULDA 59 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi’nin okul spor etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa düzenlediği Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri’nin açılış töreni, çocuklarla gençleri eğlenceli spor yarışmalarında bir araya getirdi.

Bursa’da her alanda yapılan yatırımlarla kente değer katan Büyükşehir Belediyesi, ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle merkeze uzak ilçelerde de çocuklarla gençlerin sosyal ve sportif gelişimlerini destekleyen faaliyetlere imza atmaya devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Büyükşehir Belediyespor Kulübü koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen ve Nilüfer ilçesini kapsayan ‘Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri‘nin açılışı coşkulu görüntülere sahne oldu.

Şenlik sırası Nilüfer’de
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle spora ve sporcuya önem veren çalışmalar gerçekleştirmeye devam ettiklerini söyledi. Bursa’nın her geçen gün spor kenti olduğunu kanıtlayan etkinliklere sahne olduğunu, bir yandan profesyonel ve amatör kulüplere verdikleri desteklerle ülke sporuna hizmet ederken diğer yandan düzenledikleri sportif organizasyonlarla kentin daima gündemde kalmasını sağladıklarını belirten Başkan Altepe, sadece spor camiasının ihtiyacı olan tesisleri yapmadıklarını, hizmete alınan tesislerin canlılığını sağlayacak etkinliklere imza attıklarını belirtti. Başkan Altepe, “Milli eğitimin ihtiyacı olan spor salonlarını, ders saatleri haricinde de kullanılabilecek bir proje ile şenlendirdik. Geçtiğimiz günlerde Yıldırım ve Harmancık’ta başlattığımız ücretsiz spor eğitimleri ve okul sporları yenlikleri, bunun en güzel örnekleridir. Bugün de Nilüfer’deki okulları kapsayan bir projeyi başlatıyoruz” dedi.

75 okulda 59 bin öğrenci
Büyükşehir Belediyesi spor etkinlikleri kapsamında Nilüfer’de planlanan etkinliğin her gün bir okulda uygulanacağını ve diğer organizasyonlardan farklı olarak ders saatleri içerisinde yapılmayı esas aldığını vurgulayan Başkan Altepe, ilçede bulunan 75 ilköğretim okulunda toplam 59 bin öğrencinin organizasyondan faydalanmasını hedeflediklerini ifade etti. Etkinlik kapsamında öğrencilere malzeme yardımında da bulunduklarını hatırlatan Başkan Altepe, “Yine bu etkinlik kapsamında 10 mahallemize yönelik malzeme dağıtımı yapacağız. Hedefimiz Bursa’da sporun yaygınlaşması, sporcuların uygulamalarını nezih, ferah ve sağlıklı ortamlarda yapmasıdır. Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri’nin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Başkan Altepe’ye teşekkür
Etkinliğin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici ise, eğitime sağladığı katkılar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Bursa’nın Başkan Altepe sayesinde sporda çağ atladığını belirten Bilici, okullar başta olmak üzere mahallelere yürüme mesafesinde spor salonları yapıldığını hatırlattı. Büyükşehir Belediyesi’nin sadece spor salonu yapmakla kalmadığını, yapılan salonları üretilen etkinliklerle işlevsel, çekici hale getirdiğini ifade eden Bilici, “Bu organizasyon çerçevesinde de sadece etkinlik yapılmakla kalmıyor, öğrencilere malzeme yardımı da sağlanıyor. Ben tüm bu desteklerinden, eğitime gösterdiği hassasiyetten dolayı Başkan Altepe’ye şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu.

Gösteriler izleyenleri büyüledi
Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri’nin açılışına Başkan Altepe’nin yanı sıra AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici, Büyükşehir Belediyespor yöneticileri ve öğrenciler katıldı. Başkan Altepe, açılışa gelişinde okul öğrencileri tarafından ‘Spor Kenti Bursa’ yazılı pankartlar ve çiçeklerle karşılandı. Açılışta Büyükşehir Belediye Bandosu, öğrenciler için marşlar çaldı. Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu öğrencilerinden Rabia Varol, konuşma yaparak verdiği hizmetler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Büyükşehir Belediyespor karatecileriyle Karizma Şov, yaptıkları gösterilerle izleyenleri mest etti. Başkan Altepe ve protokol üyeleri, tören kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye girenlere madalyalarını teslim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 16.01.2015 | Okunma sayısı:4836

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu