Haberler

NİLÜFER VADİSİ ‘ATLI SPOR VADİSİ’ OLUYOR

Font Boyutu

19 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

NİLÜFER VADİSİ ‘ATLI SPOR VADİSİ’ OLUYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAKLAŞIK 8 KİLOMETRE UZUNLUĞUYLA ENDER GÜZELLİKTEKİ NİLÜFER VADİSİ’Nİ ‘ATLI SPOR VADİSİ’ HALİNE GETİRİYOR.
- BURSA ATLI SPOR KULÜBÜ’NDE GÖREVLİ UZMAN BİNİCİLER TARAFINDAN TEMEL BİNİCİLİK EĞİTİMİ ALACAK OLAN VATANDAŞLAR, NİLÜFER VADİSİNİN GÜZELLİKLERİNİ AT SIRTINDA GEZEREK YENİDEN KEŞFEDECEK.
- BAŞKAN ALTEPE, BURSA’NIN EN GÜZEL REKREASYON ALANI OLAN NİLÜFER VADİSİ’NDE, VATANDAŞLARIN HEM BİNİCİLİK SPORUYLA TANIŞACAĞINI HEM DE FİZİKSEL ENGELLİ VATANDAŞLARA ATLI TERAPİ UYGULANACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa’nın en ayrıcalıklı rekreasyon alanı haline getirilen Nilüfer Vadisi, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla ‘Atlı Spor Vadisi’ haline getiriliyor. Vadinin daha etkin kullanılması ve binicilik sporunun toplumun tüm kesimlerine yayılmasını amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Bursa Atlı Spor Kulübü ile işbirliği yaparak vatandaşları atlı sporlarla buluşturuyor.

Bursa’da futbol dışındaki tüm spor branşlarının geliştirilmesi amacıyla farklı projeler uygulayan Büyükşehir Belediyesi, binicilik sporunu da 7’den 70’e tüm Bursalılarla buluşturuyor. Bu amaçla Bursa Atlı Spor Kulübü ile işbirliği yapan Büyükşehir Belediyesi, iki yakın çevre yolu arasında kalan kentin en ayrıcalıklı rekreasyon alanı olan Nilüfer Vadisi’ni binicilik sporuna açıyor.

Bursa’nın yeni cazibe merkezi
Nilüfer Vadisi’nde projenin tanıtım toplantısına eşi Hüsniye Altepe ile birlikte at arabasıyla gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nilüfer Vadisi’ni yeni bir cazibe merkezi haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Çevre yolları arasından geçen Nilüfer Çayı’nın çevresinin güzel bir rekreasyon alanı haline getirildiğini hatırlatan Başkan Altepe, “Gerek tarihimizde gerekse bugün atların hayatımızda önemli bir yeri oldu. Moskova, Paris, Londra gibi merkezlerde atlar kent hayatıyla bütünleştiriliyor. Atlı sporlar gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. Biz de bu bölgeye ilave tesisler yaparak, kentimize atlı gezi alanı kazandırıyoruz. Böylece burası hem aktif olarak kullanılacak hem de halkımız binicilik sporu ile tanıyacak. Bursa Atlı Spor Kulübü tarafından burada temel binicilik eğitimi alacak olan vatandaşlarımız, vadiyi atlarla gezerek bu güzelliği farklı bir açıdan izleme şansı bulacak. Ayrıca fiziksel engelliler için uygulanan atlı terapi de burada gerçekleştirilecek” diye konuştu.

Herkes biniş keyfini yaşayacak
Bursa Atlı Spor Kulübü Başkanı Selçuk Yedikardeş ise yapılacak düzenlemelerle Nilüfer Vadisi’nin Türkiye’nin en ayrıcalıklı binicilik bölgesi olacağını söyledi. Bu alanı binicilik sporuna kazandırdıkları için Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür eden Yedikardeş, “Burada 7’den 70’e herkes biniş keyfini yaşayacak. Vatandaşlarımıza öncelikle temel binicilik eğitimi vereceğiz ardından da bizim gözetimimizde saha gezintisi yapma imkanı sağlayacağız. Kısa sürede bu bölge sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin en önemli atlı spor merkezi olacak” dedi.
Daha sonra ata binen Başkan Altepe, bölgeye yapılacak ilave tesisler hakkında Kulüp Başkanı Yedikardeş’ten bilgiler aldı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


 

Tarih: 19.06.2011 | Okunma sayısı:15795

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu