Haberler

NİLÜFER, BEŞEVLER BÖLGE PARKI İLE NEFES ALACAK

Font Boyutu

 6 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

NİLÜFER, BEŞEVLER BÖLGE PARKI İLE NEFES ALACAK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BEŞEVLER’DE İÇİNDE BUSKİ’YE AİT SU DEPOSUNUN DA BULUNDUĞU 41 BİN METREKARELİK ALANI BÖLGE PARKI İLE HALKIN KULLANIMINA AÇIYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KENTİN EN PRESTİJLİ ALANLARINI HALKIN KULLANIMINA AÇTIKLARINI BELİRTEREK, BEŞEVLER BÖLGE PARKI’NIN DA NİLÜFER VE BURSA’YA AYRI BİR DEĞER KATACAĞINI SÖYLEDİ.
- NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA BOZBEY, 4 MAHALLEYİ YAKINDAN İLGİLENDİREN PARKI İLÇEYE KAZANDIRAN BAŞKAN ALTEPE VE EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ.

BURSA - Bursa’yı daha sağlıklı bir kent haline getirmek amacıyla kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer’e nefes aldıracak Beşevler Bölge Parkı’nın temelini attı. Başkan Altepe, kentin en prestijli mekanlarını halkın kullanımına açtıklarını kaydetti.

Stadyum meydanı ve Kayıhan meydanı başta olmak üzere Bursa’ya bu dönem büyük meydanlar ve yeşil alanlar kazandırmak amacıyla kentin her köşesinde yatırım hamlesi başlatan Büyükşehir Belediyesi, Beşevler’deki içinde BUSKİ’ye ait su deposunun da bulunduğu 41 bin metrekarelik alanı halkın kullanımına açıyor. İçinde oyun alanları, yürüyüş yolları, spor alanlarını da barındıran projenin temeli törenle atıldı.

Bursa kabuk değiştiriyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ve çok sayıda davetlinin katıldığı törende yaptığı konuşmada, Bursa’nın artık kabuk değiştirdiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyeleri ile koordineli bir şekilde çalıştığını ve sınır ayrımı yapmadan her bölgeye hizmet götürdüklerini dile getiren Başkan Altepe, “Doğusundan batısına kentin tüm eksikliklerini tespit ettik ve çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bugün de içinde su deposu bulunan 41 bin metrekarelik alanı halkımızın kullanımına açıyoruz. Bizim için en önemli hizmetlerin başında mahallelere yapılan çalışmalar geliyor. Çünkü özellikle çocuklar ve kadınlarımız günlerinin büyük bir bölümü mahallelerinde geçiriyor. Onlara mahallelerinde spor yapma, güzel vakit geçirme imkanı sunmak bizim öncelikli hedefimiz. Beşevler Bölge Parkı da 4 mahallenin bu alandaki eksikliğini giderecek” diye konuştu.

Büyükşehir’e teşekkür
BUSKİ su deposunun bulunduğu alanın yıllardır atıl halde kaldığını ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise, buraya yapılacak bölge parkının 4 mahalleye hizmet vermesi açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından proje çalışmaları süren Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nın da ilçe için büyük önem taşıdığını kaydeden Bozbey, “Bu park, Beşevler, Konak, Kültür ve Çamlıca Mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet verecek. Parkın hemen devamında Fatih Sultan Mehmet Bulvarı ile ilgili düzenlemeler da tamamlandığında her iki nokta da etkin olarak kullanılabilecek. Ben kısa zamanda ilçemize bu iki hizmeti kazandıracak olmaları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
Beşevler Mahallesi Muhtarı Erol Yılmazer de mahalle sakinleri adına bölgeye kazandırılacak olan park nedeniyle teşekkür etti.
Konuşmaların ardından yaklaşık 1 yıl içinde tamamlanması hedeflenen parkın temeli Başkan Altepe ve protokol üyeleri tarafından atıldı.

Beşevler Bölge Parkı
Yaklaşık 6 milyon TL’ye mal olması planlanan park, aynı zamanda bölgeye hizmet verecek spor tesislerini de bünyesinde barındıracak. Proje kapsamında 3 bin 400 metrekare alana meydan, 530 metrekare alana yüzme havuzu, bin 430 metrekare alana futbol sahası, 930 metrekare alana tenis ve basketbol sahası, 650 metrekare alana kafeterya ve dükkanlar, 790 metrekare alana amfi, bin 300 metrekare alana çocuk oyun parkı, 360 metrekare alana çocuk amfisi ve yürüyüş yolları yer alıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 06.07.2011 | Okunma sayısı:11217

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu