Haberler

NİKAH SALONU ESKİ ADRESİNE TAŞINIYOR

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz dönem Kültürpark'taki yerinden Merinos'a taşınan Nikah Salonu'nu yeniden eski adresine taşıyor. Çağdaş mimarisi, otoparkları ve 3 ayrı nikah salonu ile dikkat çeken projenin hazırlık çalışmalarında son aşamaya gelindi.


Büyükşehir Belediyesi, Merinos'taki nikah salonunu, gerek otopark sorunu gerekse kapasite yetersizliği nedeniyle vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine yeniden Kültürpark'a taşıma kararı aldı. Kültürpark'ın Altınceylan girişindeki otoparkın bulunduğu alana yapılacak olan kompleksin 3 bodrum katı toplam 271 araçlık otopark olarak planlandı. Ayrıca binci bodrum katta tuvalet ve depolar, ikinci bodrum katta mescit ve üçüncü bodrum katta da pano, jeneratör, yangın pompası gibi teknik donanım bulunacak.
Toplam 2 bin 475 metrekare alan üzerine planlanan zemin katta, iki adet 270 kişilik ve bir adet de 160 kişilik olmak üzere 3 nikah salonu yer alacak. Her üç salon için de ayrı ayrı 135'er metrekarelik takı holü planlanırken, fuaye alanı ise 375 metrekare olacak. Zemin katta ayrıca işlemlerin yapılabileceği 3 adet idari ofis bulunacak. Kompleksin galeri katında ise 5 adet ofis ve mutfak yer alacak.


Başkan Altepe, mevcut nikah salonunun konumu ve kapasitesi ile ihtiyacı karşılayamadığını belirterek, "Özellikle nikah için gelen araçların cadde üzerine park etmesi Merinos kavşağındaki trafiği de olumsuz etkiliyor. Yeni projemizde son aşamaya geldik. Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu'nun onayına sunulacak olan projeyi kısa zamanda hayata geçirmeyi planlıyoruz" dedi.

Tarih: 04.05.2010 | Okunma sayısı:14216

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir